Знайдено ідеальний засіб для схуднення — зелений чай

Людство п’є зелений чай протягом тисячоліть, але тільки завдяки науковому експерименту вчених американського університету стало можливо визначити, яку користь він приносить людському організму.

Хід експерименту

Біологами університету Огайо було проведено дослідницька робота про те, як впливає зелений чай на ожиріння і запальні процеси у гризунів. Команда провела експеримент, який тривав вісім тижнів. Результати були представлені в щомісячному науковому виданні Nutritional Biochemistry.

Зелений чай містить катехіни, які є протизапальними речовинами. Вони пов’язані з протираковою активністю і зменшують ризик початку розвитку серцево-судинних хвороб і захворювань печінки.

Біологи хотіли знайти підтвердження даної гіпотези. Вони вивчали, як впливає зелений чай на гризунів. Одну групу годували їжею з високим вмістом жирів. Вчені хотіли викликати ожиріння, а потім порівняти результати з результатами контрольної групи, що не одержувала екстракт, доданий в корм.

Згідно з даними, отриманими в процесі дослідження, стан здоров’я гризунів, в їжу яких був доданий двовідсотковий екстракт зеленого чаю, було набагато краще, ніж у тварин контрольної групи. Це наштовхнуло вчених на думку дослідити можливе цілющу дію зеленого чаю на людей, які мають високий ризик виникнення хвороб серця і діабету.

Через вісім тижнів дієтологи виміряли масу тіла і жирової тканини, резистентність до інсуліну, проникність кишечника, переміщаємість ендотоксину, продукованого бактеріями кишечнику в кров, де він викликає резистентність до інсуліну і запалення, і склад бактерій кишечника у піддослідних тварин.

Виявилося, що гризуни, раціон яких складався з їжі з високим вмістом жирів і екстракту набрали на 20% менше ваги і мали меншу резистентність до інсуліну, ніж тварини, раціон яких складався з їжі з високим вмістом жирів, але без додавання екстракту. Також у гризунів, в їжу яких був доданий чайний екстракт, виявлено менше запальних процесів в жировій тканині кишечнику і менша кишкова проникність.

Результати експерименту

Дієтологи встановили, що зелений чай корисний бактерій кишечника і робить благотворний вплив на синдром підвищеної кишкової проникності. Керівник наукового проекту. Річард Бруно говорить про те, що завдяки зеленому чаю збільшується ріст корисних кишкових бактерій, що сприяє прояву ряду позитивних властивостей, сильно зменшують імовірність виникнення і подальшого розвитку ожиріння.

Необхідно перевірити дані експерименту на людях. Однак якщо гіпотеза про те, що зелений чай корисний людям, отримає наукове підтвердження, то добавки з чаю зможуть поліпшити якість життя і стан здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *