схрещування рослин

Що дає схрещування рослин?

Мабуть кожен городник і просто любитель рослин, іноді замислюється, а як будуть виглядати рослини майбутнього. Схрещування рослин дає незвичайні результати і за попередні 100 років люди навчилися планувати їх.

На початку 20-го століття було дуже мало махрових сортів і різноманітності форм серед квітів. Найкрасивіші, яскраві, строкаті квіти були отримані від диких і цілком скромних видів шляхом їх мутагенних змін: радіації, хімічних речовин.

Напевно нас здивують найближчим часом навіть самі звичні рослини

Уявіть, у дельфініума є ген синього забарвлення пелюсток, а ось у кактуса такого немає, квітів синього забарвлення кактуса в природі не існує. Якщо ж цей ген «пересадити» кактусу, то з часом він зацвіте яскраво синіми квітами.

Над «перефарбовуванням» рослин в незвичайні кольори ведуться роботи в Голландії і Великобританії, крім того рослинам можна «підсадити» незвичайні властивості. Так вже існує тютюн з вставленими в його клітини геном, який відповідає за світіння ніжно–зеленими відблисками.

Знайдений ген «ембріонник флауер», так от завдяки йому тепер квітки можуть з’являтися прямо з розкрившихся сім’ядолей.

Риби одного антарктичного виду можуть вмерзать в лід, а після відтавання залишатися живими. Цей ген вже пересаджений в теплолюбні рослини і вони можуть добре переносити заморозки.

Вчені також в результаті схрещування рослин намагаються «вимикати» гени, що відповідають за тяжкий або неприємний запах квіток. Для людей, страждаючих алергією, це дозволить вирощувати будь–які рослини без неприємних для них наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *