що робити щоб кури почали нестися

Чому кури не несуться, основні причини? Що робити, щоб кури добре неслися взимку?

Досить часто буває, що взимку кури перестають нестися. Не повністю, звичайно, але, та кількість яєць, на яку ми розраховували, отримати ми вже не можемо. Тобто їх продуктивність падає, мало не до нуля. Часто саме так і відбувається у тих, хто тримає курей лише перший рік. У цьому випадку такі початківці птахівники, ще не мають досвіду, який би їм дозволив швидко змінити ситуацію в кращу сторону. Зрозуміло, що птахівники «не новобранці», такий досвід вже мають, вони знають що робити, або взагалі не допускають цієї неприємної ситуації. Продуктивність курей визначається декількома факторами. Всі вони важливі в рівній мірі. Це освітленість, годування та інші моменти. Також, якщо Ви добре знаєте фізіологію цих птахів, то можна істотно збільшити кількість яєць, які вони можуть нести.

Кури не несуться. Виправляємо ситуацію. Що робити в цьому випадку?

Ті з нас, хто не тримають курей (таких, звичайно, більшість), часто не можуть зрозуміти тих стрибків цін на курячі яйця, які трапляються щороку. А це якраз пояснюється проблемами загальної продуктивності курей, яка з весни і аж до закінчення літа дуже висока. Тобто в цей час кури несуться просто відмінно, і, відповідно, яйця коштують недорого. А ось восени, і далі, аж до самої весни, кури вже несуться значно гірше, або взагалі припиняють це робити. Тому і яйця дуже швидко додають в ціні.

чому кури не несуться взимку

Наше завдання, взимку підтримувати цю високу продуктивність курей. Або зробити так, щоб в цей час вона не сильно падала. Домогтися цього цілком можна, якщо ви організуєте їм правильний утримання. Щоб ваші кури неслися добре, їх світловий день повинен бути не менше 15-ти годин за добу. Крім цього, курей потрібно грамотно годувати. На кожну з птахів, при такому годуванні, має бути близько 130-ти грам якісного комбікорму. Розрахунок цієї кількості комбікорму ведеться також на добу. Лише, після успішного вирішення цих завдань, ви можете розраховувати, що ваші кури будуть нестися так само добре.

Якщо, якусь з цих завдань ви не вирішите в потрібній мірі, то позитивного результату ви не досягнете. Так, Ви закупили хороший комбікорм для своїх курей, але не організували їм потрібне освітлення. У підсумку, кури так і не стали добре нестися, і гроші на комбікорм Ви просто витратили даремно. У підсумку, ваші очікування були на рівні 50-ти відсотків літньої несучості, але, отримати вам вдалося лише 35% (і це максимум!). Якби рівня освітленості Ви досягли необхідного, то сміливо могли б розраховувати на 60 відсотків, або навіть 65. Також, важливо, щоб в поїлках завжди було достатньо води. При цьому, взимку, вона не повинна перетворюватися в лід.

що робити щоб кури почали нестися

Яскраве освітлення зовсім не потрібно курам. Так що, потужну лампочку в курнику вкручувати зовсім необов’язково. Цілком вистачить 60-ти ватної. І при такому світлі, кури зможуть відшукати годівницю і воду. Якщо ж Ви хочете заощадити на освітленні, то поспостерігайте, як кури поводяться, при цьому трохи зменшивши або збільшивши потужність ламп.

Крім цих двох факторів, важлива також і температура. Нижче-5-ти градусів вона опускатися ніяк не повинна. Слідкуйте і за підстилкою в курнику. Вона завжди повинна бути тільки сухою. А щоб цього домогтися, краще частіше міняти солому в курнику.

Слідкуйте і за протягами. Їх в курнику також бути не повинно. Щоб кури Ваші при прогулянках не підморозилися, змащуйте їм Гребінці вазеліном. Ще вам потрібно змусити курей рухатися побільше. Рух, теж відбивається на несучості. Можна взяти листя капусти, і підвісити їх. Високо вішати їх не слід. Ваше завдання зробити так, щоб кури просто невисоко підстрибуючи, могли дотягнутися до цього листя.

Коли всі ці фактори Ви врахуєте, і реалізуєте їх на практиці, то можна сміливо очікувати, що Ваші кури добре будуть нестись взимку. Вам на допомогу ще й ось це відео, де з Вами поділяться, чим же найкраще годувати курей, щоб вони добре неслися взимку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *