лікування піроплазмозу у собак

Собаку вкусив кліщ: що робити в домашніх умовах?

Ранньої весни і до кінця червня є велика ймовірність нападу кліщів на вихованців. Щоб захистити собаку від цих комах — необхідно використовувати профілактичні препарати або гуляти в парках і скверах, де проводять обробку територій. Якщо, все–таки, собаку укусив кліщ, треба знати про симптоми захворювання, і про те, як лікувати тварину в домашніх умовах.

Як виглядає кліщ

Невелика комаха з хитиновим покриттям і вісьмома парами кінцівок. При укусі тварини він впроваджує ротовий апарат у шкіру. При виявленні комахи він має вигляд сірої грудки, схожої на пожованну жуйку.

Як виглядає кліщ на собаці
Як виглядає кліщ на собаці

Небезпека для життя вихованця

Кліщі переносять різних паразитів, а при укусі ці паразити потрапляють в кров собаки, тим самим руйнуючи її клітини.

Паразити швидко розмножуються, і якщо не прийняти міри після укусу кліщем, тварина може загинути. Якщо кліщ не заражений вірусами і паразитами, то він просто буде пити собачу кров.

як позбутися кліщів у собаки
Чим небезпечний кліщ для тварин

При тривалому контакті з кліщем тварина буде втрачати вагу. Щоб вчасно виявити кліща, чотириногого друга після прогулянки уважно оглядають, а також розчісують гребенем.

Прояв хвороби

Розвиток хвороби проявляються дуже швидко. Приблизно через день після укусу комахи з’являються наступні симптоми:

 • підвищена температура тіла;
 • млявий стан;
 • у перші дні пронос, далі запор;
 • через 2-3 дні собака починає погано їсти.

Якщо вихованець почувається погано є, часто лежить, то необхідно звернутися у ветеринарну клініку. Саме там візьмуть аналізи для виявлення інфекції.

лікування піроплазмозу у собак
Як проявляється піроплазмоз у собак

При самостійному лікуванні власники можуть тільки зняти симптоми, але це не призведе до одужання вихованця. Перераховані вище показники можуть проявлятися досить тривалий час, тому звернення до лікаря має бути вчасно.

Як правильно витягнути кліща у собаки

Для початку процедури слід приготувати наступні інструменти і матеріали:

 • гумові рукавички;
 • рослинна олія;
 • піпетка або шприц;
 • голка;
 • нитки.

Після того, як чотирилапий друг прийшов з прогулянки його треба вичісувати. При цьому занятті найчастіше виявляється якщо присмоктався кліщ. Для того, щоб убезпечити себе від можливих інфекцій, виймати кліща треба в гумових рукавичках.

як витягнути кліщ у собаки
Як зняти кліща за допомогою нитки

Комаха має перестати смоктати кров. Для цього на місце, в яке вона упилася, кожну хвилину з допомогою піпетки або шприца капають будь–яке рослинне масло. Така дія змушує комаху вийняти голівку. Тепер потрібно зробити петлю з нитки, якою підхоплюють кліща, при цьому трохи затягуючи комаха. Нитку обертають і «кровопивця» легко виходить.

Для іншого методу знадобиться голка. Інструмент нагрівають і підносять до місця, куди присмоктався кліщ. При цьому комаха швидко витягає голову і її можна легко прибрати.

Під час виймання комахи потрібно простежити, щоб тварина не смикалася. Добре, якщо поруч буде ще один чоловік, який буде відволікати пса. Важливо не розірвати кліща і не відірвати йому голову, у цих випадках може початися зараження.

Використання аптечних щипчиків

Після вилучення комахи, місце укусу обробляють йодом або зеленкою. Далі за собакою спостерігають, оскільки може на місці укусу утворитися невелика пухлина. Якщо так сталося, то потрібно пса обов’язково показати лікареві.

Надання першої допомоги

Коли пса вкусив кліщ і є симптоми захворювання, лікування у домашніх умовах може бути тільки під наглядом ветеринара.

Якщо немає можливості відвезти собаку у ветеринарну лікарню, потрібно обов’язково зробити аналіз крові. Забір крові доведеться зробити самостійно. Попередньо вушну раковину протирають спиртом. Стерильним одноразовим скальпелем роблять надріз на верхній частини вуха.

Використання шприца

Кров капають на скло, дають висохнути і поміщають в стерильну банку, обов’язково закривши її прокип’яченою кришкою. Далі доставляють кров на дослідження в лабораторію.

Якщо аналіз на інфекції буде позитивним, лікар призначить потрібні препарати. Чим швидше господар тварини звернеться в клініку, тим сприятливішим результат захворювання.

Як витягнути кліща у собаки самостійно
Як витягнути кліща у собаки самостійно

Профілактика

У профілактичних цілях вживають наступні заходи:

 • перед прогулянкою за 2 години на шкіру собаки наносять спрей «Больфо» (1 раз в 7 днів);
 • на собаку надягають нашийник від кліщів і бліх (від «Килтикс» або «Форесто»);
 • на холку капають спеціальні краплі («барс», «фронтлайн» «інспектор»).

Для того, щоб не допустити появи кліщів на вихованців, потрібно застосовувати профілактичні заходи. Для цього використовують нашийники зі спеціальними препаратами, які поширюють відлякуючий для комах запах. Краплі наносять на холку собаки, а спреями і пудрами обробляють вовну тварин.

Профілактичні заходи

Всі ці засоби ефективні проти кліщів і знижують ризик укусу цими комахами. Ветеринари рекомендують використовувати декілька препаратів одночасно. Наприклад, це може бути нашийник і краплі на холку.

При виявленні симптомів після укусу кліща, собаку потрібно лікувати в домашніх умовах тільки після консультації ветеринара.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *