Сповідь сильного чоловіка: «Я обіцяв їй, що у нас все буде … І в одну мить все втратив»

Коли ми тільки одружилися, ми обидва були “жебраками”. З майна у нас була тільки одяг, яка була надіта на нас. В день весілля я сказав дружині: “Рідна, не хвилюйся, у нас все буде”. І про себе додав: “чого б мені цього не коштувало”. А заплатити довелося дуже дорого …

Перший час ми поневірялися по знімних квартирах в самих злощасних районах нашого міста. Всі за класикою: “бабусин” ремонт, який здавався старше старої власниці ці квартир, каламутні сусіди – не один раз доводилося викликати поліцію серед ночі, один раз ледь не трапилася велика пожежа, але загасили. Батьки хотіли б нам допомогти, але не мали можливості. Але ми не сумували: дружина доучуватися в інституті, а я вже вийшов на свою першу роботу і заробляв хай не космічні, але все-таки якісь гроші.

Все змінилося, коли ми дізналися, що чекаємо дитину. Я взяв другу роботу, ми переїхали в район покраще. Після народження славної дочки задумалися про своє житло, більш просторе, щоб поруч була хороша школа і парк для прогулянок – дружина дуже хотіла. На роботі мене підвищили, перспективи малювалися дуже райдужні, і ми зважилися на іпотеку. Двушка в новому будинку коштувала, звичайно, як літак …

Чи страшно було влазити в кабалу на 25 років? Звичайно страшно. Але я ж обіцяв коханій, а тепер у мене їх було цілих дві – але одна ще зовсім маленька, що у нас все буде. І слово тримав. Плюс дружина сказала, що вийде на роботу після декрету, стане легше.

Як і у всіх, у нас були борги. То на роботі зарплату затримали, то доньці знадобилася нова коляска … на кредитці накопичилося близько 70 тисяч. Я потихеньку виплачував їх, а як дружина знову стала працювати, справа пішла на лад. Ми були такі щасливі!

Після декількох років судомної економії ми нарешті змогли собі дозволити деякі витрати для душі. Вперше з весілля з’їздили відпочити на морі. Раз на місяць могли дозволити собі вечерю в ресторані – дружині дуже подобається, коли я кличу її “на побачення”. Потім ми дізналися що чекаємо другу дитину, хлопчика, і дружина вирішила що потрібна машина, адже двох дітей потрібно буде возити по садках і лікарнях, а потім ще гуртки … Взяли в кредит.

А потім це сталося. За тиждень до пологів … Я їхав додому пізно ввечері, дружина зателефонувала і сказала, що їй недобре. Я поспішав. Я так і не можу згадати, звідки там взялась інша машина, ще секунду назад на трасі не було ні душі … Я прокинувся в лікарні. Не буду вдаватися в подробиці, але лікарі сказали, що це я ще легко відбувся. Ну як легко … на відновлення, сказали, піде не менше шести місяців.

Я провалився в якийсь справжнісіньке пекло і не міг спати ночами. І справа була не в переломах і навіть не в тому, що мене не було під час пологів. За фактом у мене нічого не було. Ні квартири (вона ще 20 років буде належати банку), ні машини – з тієї ж причини. Обидві вимагають обслуговування і ремонту, я залишився без доходу, заначки немає … Мені здавалося, що я все втратив – в одну мить.

Я і не міг уявити, що таке колись трапиться з нами. Відновлення затяглося майже на рік, я потихеньку почав працювати, батьки по чуть-чуть допомагали, але ми ледве зводили кінці з кінцями. За той час, що ми виборсувались з цієї ями, я зрозумів: досить! Досить жити тільки сьогоденням, не замислюючись про майбутнє. У мене дружина і двоє дітей, я повинен про них подбати. Якби у нас була горезвісна “подушка безпеки” … але у нас її не було.

Ми ніколи всерйоз не думаємо про те, що з нами може трапитися щось погане. Не обов’язково аварія: може закритися фірма, в якій ви працюєте, бізнес може прогоріти або закритися через епідемію. І в такі моменти ви як ніколи будете раді тому, що у вас є подушка безпеки. Повірте, це принесе вам набагато більше радості і впевненості в завтрашньому дні, ніж дрібні витрати на різні дурниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *