США офіційно звинуватили Коломойського в крадіжці і відмиванні 5,5 мільярдів доларів

Вечір четверга, 6 серпня, став по-справжньому поганим як для олігарха Ігоря Коломойського, так і для президента Володимира Зеленського. Проблеми через кримінальне переслідування власника групи “Приват” в США можуть початися у обох.

Так, в Міністерстві юстиції США виступили з офіційним звинуваченням колишнього господаря “Приватбанку” в багатомільярдних розкраданнях коштів стабілізаційних кредитів НБУ, а також подальших відмиваннях цих грошей в США і по всьому світу.

Як написали журналісти The Washington Post, за даними слідства, федеральні агенти Штатів відстежували мільярди доларів, які були спрямовані в їх країну від компаній Коломойського і його партнера Геннадія Боголюбова для покупки нерухомості. Початком злочинної схеми олігархів слідчі вважають 2008 рік. Завершили відмивання понад 5,5 мільярдів доларів колишні власники найбільшого банку України в 2013-му.

Примітно, що у виведенні вкрадених коштів, згідно з розслідуваннями американських аудиторських фірм і самих правоохоронців, брали участь і офшорні компаній, оформлені на президента Зеленського.

Додаткові докази однієї з наймасштабніших махінацій за всю історію України федерали виявили в ході обшуків фірми в Клівленді, власником якої і є Коломойський.

Тепер же Штати цілком можуть оголосити прекрасно себе почуваючого в нашій країні олігарха в міжнародний розшук. Як у такому разі діятиме офіційний Київ, невідомо.

Нагадаємо, після націоналізації “Приватбанку” в 2016 р., Ігор Коломойський кілька років намагався повернути собі банк, але безуспішно. Поки президентом не став Володимир Зеленський. Саме тоді один суд за іншим почав приймати рішення на користь бізнесмена. Однак Закордонна Феміда була іншої думки.

У жовтні 2019 р. Апеляційний суд Лондона виніс остаточний вердикт у тяжбі Приватбанку і українського олігарха.

Коломойський разом з Геннадієм Боголюбовим був змушений заплатити банку компенсацію в розмірі 10 млн. фунтів. Втім, здаватися олігарх не збирається і хто знає, як складеться ситуація в майбутньому.

Джерело: beztabu.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *