США готуються розширити фінансову атаку на російських олігархів, маючи на меті заморозити мільярди союзників Путіна

Вищі посадовці адміністрації Байдена готуються різко збільшити кількість російських олігархів, які підпадають під санкції США, щоб покарати фінансову еліту, наближену до президента Володимира Путіна за його вторгнення в Україну, за словами трьох осіб, поінформованих про внутрішні обговорення адміністрації.

Офіційні особи Білого дому та міністерства фінансів працюють над створенням списку імен, який, як очікується, частково збігатиметься з компанією російських олігархів, які нещодавно піддалися санкціям Європейського Союзу в понеділок.

Наприклад, Білий дім обмірковує введення нових санкцій проти Алішера Усманова, власника металургійного конгломерату, вартість якого Forbes оцінює у понад 15 мільярдів доларів. Люди говорили на умовах анонімності, щоб відобразити внутрішні обговорення, які ще не оприлюднені. У понеділок чиновники ЄС наклали на Усманова санкції. Санкції США також, ймовірно, включатимуть обмеження на поїздки та арешт закордонних активів, які можуть сягати мільярдів.

Також очікується, що США оголосять про нові санкції проти Білорусі та російських оборонних компаній уже в середу, за словами двох інших людей, знайомих з цим питанням, які говорили на умовах анонімності, щоб відобразити питання, які ще не оприлюднені.

Очікується, що санкції Америки будуть складнішими, ніж ті, які введені ЄС, спрямовані не лише на окремих осіб, а й на членів їхніх сімей та компаній, якими вони володіють, за словами представника Білого дому, який також висловився на умовах анонімності. Президент Байден заявив у своїй промові про стан Союзу у вівторок увечері, що США об’єднаються з Європою, щоб «заволодіти їхніми яхтами, їхніми розкішними апартаментами, їхніми приватними літаками».

Міністерство юстиції в середу також оголосило про створення «Task Force KleptoCapture» для координації прокурорів та інших федеральних слідчих у спробах переслідувати санкції проти «корумпованих російських олігархів». Спеціальну групу очолюватиме прокурор Управління прокуратури США Південного округу Нью-Йорка та включатиме керівництво ФБР, Секретної служби США, Департаменту внутрішньої безпеки та Служби внутрішніх доходів та інших федеральних агенцій.

Російські мільярдери контролюють приблизно 30 відсотків національного багатства — у порівнянні з приблизно 15 відсотками в Німеччині та Сполучених Штатах — і мають приблизно стільки ж фінансового багатства на офшорних іноземних рахунках, скільки все російське населення має в самій Росії, згідно з документом 2017 року. Опубліковано Національним бюро економічних досліджень. За словами чиновників ЄС, багато з них працювали на високих рівнях уряду Путіна або відігравали важливу роль у забезпеченні фінансування особисто президента Росії або зусиль Кремля за кордоном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *