Симптоми і лікування панкреатиту у чоловіків

Запалення підшлункової залози, діагностоване уперше або знаходиться в хронічній формі, – це панкреатит. Він характеризується різкими болями при порушенні харчування, при збоях у роботі травлення. Найчастіше супроводжується супутніми патологіями шлунка, жовчного міхура.

Функції підшлункової залози

Лікування панкреатиту у дорослих чоловіків проводиться за симптомами і завжди призначається тільки лікарем. Самолікування в таких випадках категорично забороняється, адже спочатку слід з’ясувати причини патології, визначити ступінь розвитку хвороби.

У нормальному стані у підшлункової залози є дві опції:

 • синтез ферментів, активізація яких здійснюється в тонкому кишечнику, щоб нормально перетравлювати білки, жири, вуглеводи;
 • синтез гормону інсуліну, що регулює вміст глюкози в крові.

У разі порушення діяльності залози її ферменти активуються безпосередньо в органі, починають перетравлювати його тканини, з-за чого розвивається гостре запалення. Що це – панкреатит у дорослих чоловіків, якими симптомами він проявляється і як його лікувати, знають терапевти, гастроентерологи.

Форми панкреатиту у дорослої людини

Визначити наявність патології може тільки фахівець. Те, що болі віддають під лівими ребрами, не дає людині підстави самому собі ставити діагноз і розпочати лікування за порадою фармацевта в аптеці.

Лікарі розрізняють панкреатит у формах:

 • гострої;
 • хронічною.

Гостра форма панкреатиту частіше діагностується у дорослих чоловіків 30-60 років. Вона проявляється особливими симптомами, лікування потрібне активне, особливо людям з наявністю зайвої ваги.

При гострому панкреатиті пропонується госпіталізація в гастроентерологічне відділення, де можна проводити лікування частими ін’єкціями, крапельницями, контролювати появу болів, купірувати больовий синдром.

Потрібно викликати швидку при нападі панкреатиту – таке питання часто задають лікаря на прийомі. Звичайно, треба, саме в цей момент можна на термінової діагностики виявити перебіг захворювання, підібрати найбільш ефективні ліки. Важливо при цьому самому не брати знеболюючих, щоб не змазати клінічної картини.

Хронічна форма – якщо захворювання проявляється не в перший раз. При його загостренні лікування призначається в домашніх умовах, де основою терапії стає дотримання дієти, режиму дня, прийом ліків за схемами, розписаним лікарем.

Симптоми захворювання

Починається прояв патології з гострих оперізують болів вгорі живота. У чоловіків ці болі з’являються після рясної жирної їжі з непомірним вживанням алкогольних напоїв. Тому патології підшлункової у представників чоловічої статі лікарі зазвичай виводять в окрему категорію.

Зі слабким проявом симптомів панкреатиту дорослі чоловіки рідше звертаються до лікарів, ніж жінки, це ускладнює подальше лікування патології, загрожує чоловікам результатом хвороби аж до летального.

Навіть при гострих нападах захворювання чоловіки часто відмовляються викликати швидку допомогу, намагаються зняти болі ліками, наявними в домашній аптечці. Але це тільки погіршує клінічну картину захворювання, заважає лікарям розглянути справжні причини патології, призначити ефективне лікування.

Симптоматика панкреатиту:

 • спочатку болі можуть бути терпимими, і чоловіки просто не звертають на них уваги;
 • подальші напади викликають сильні болі, що віддають під лопатку, в область грудини;
 • почастішання нападів посилює болю до розвитку шокового стану, колапсу;
 • пацієнти скаржаться на нудоту до блювоти, блювотні маси містять частинки неперетравленої їжі, жовч;
 • багатьох пацієнтів турбує розлад стільця;
 • утруднення відтоку жовчі надає шкірі і склерам очей жовтий відтінок;
 • у повних чоловіків з’являється шкірний ціаноз на черевній стінці;
 • мова сохне, його обкладає жовтуватий наліт;
 • стан ускладнюється симптомами загальної інтоксикації.

Початок хвороби супроводжується здуттям живота, м’язовим напруженням, подразненням очеревини. Потрібно починати активне лікування, навіть після повного курсу, якого панкреатит зазвичай залишається в хронічній формі.

Пацієнт одужує, відчуває себе добре, але найменше порушення дієти або фізичне перенапруження призводять до чергового загострення. Часто гострий панкреатит у чоловіків закінчується летальним результатом.

Симптоми хронічного панкреатиту у дорослих чоловіків обумовлені недотриманням призначеного лікування та дієтичного харчування.

Хронічний панкреатит проявляється наступними симптомами:

 • больовими відчуттями різної інтенсивності;
 • нападоподібний характер болю;
 • постійними болями вгорі живота, що віддають в спину, ліву частину грудей;
 • нудотою на голодний шлунок та відразу ж після їжі, іноді до блювоти;
 • втратою апетиту;
 • зміною смакових сприйнять;
 • здуттям живота;
 • частими порушеннями стільця;
 • жовтушність шкірних покривів.

Провокатором загострення хронічного перебігу хвороби зазвичай буває порушення дієти, коли чоловік не може відмовитися від важких жирних страв, алкоголю. Перебіг хронічного панкреатиту має стадії ремісії, якщо чоловік витримує призначений курс лікування, дотримується дієти.

В іншому випадку загострення стають все більш частими, що виражається такими симптомами:

 • частими кишковими розладами;
 • порушенням травлення;
 • різким схудненням;
 • розвитком діабету.

Ускладнення хронічного панкреатиту – внутрішні кровотечі, зростання кісти, розвиток злоякісних новоутворень, ураження печінки, хронічний ентероколіт.

Лікування панкреатиту у чоловіків

В умовах стаціонару, особливо при гострій формі хвороби, необхідні ліки і поживні речовини вводяться пацієнту внутрішньовенно. Одночасно лікар прописує строгу дієту. В стаціонарі це нескладно – дають саме ті страви, які можна по дієті.

У важких випадках, коли консервативне лікування не дає результатів, вдаються до хірургічного втручання, проводять операцію з видалення органу, запаленого до такої міри, що його регенерації тканини вже не піддаються.

Лікування медикаментами:

 1. Спазми і сильні болі знімають ін’єкціями Папаверину, Но-шпи, Спазмола.
 2. Зменшують секрецію шлункового соку Гастрозолом, Дуораном, Ранітидином, Альтраметом, Квамателом.
 3. Відновлюють травлення прийомом Аллохолу, Холонертона, Креону, Мезиму, Ензістала.
 4. Знімають здуття, виводять токсини прийомом сорбентів і піногасників.

У дорослих чоловіків лікування панкреатиту з симптомів доповнюють народними засобами. Складність лікування чоловіків полягає в тому, що вони менш відповідально підходять до виконання призначень лікарів, і як тільки їх відпускають сильні болі, вони можуть кинути прийом ліків, а вже про прийом народних засобів будинку і говорити не доводиться.

Бонус

 1. Важливо пити всі призначені лікарем ліки за вказаною схемою.
 2. Приймати народні зілля, тільки якщо лікар дозволяє їх використовувати в комплексній терапії.
 3. Народних засобів безліч, завжди можна вибрати підходяще для свого стану.
 4. Дбати про здоров’я – дотримуватися дієти, адже набір продуктів в магазинах дозволяє скласти найбільш прийнятний раціон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *