Терміни посадки перцю на розсаду в 2020 за місячним календарем

Розглянемо, коли слід садити перець на розсаду в 2020 році за місячним календарем, а також спираючись на середню температуру повітря і обраний сорт овочевої культури. Для зручності представлена таблиця сприятливих днів.

Терміни посадки перцю в 2020 році

Місяць робить постійний вплив на розвиток рослин. Отже, для багатьох любителів просто необхідний календар, який допомагає у виборі кращого часу для городніх робіт. Його називають місячний або посівний календар.

Городні роботи, пов’язані із землею, посадку або пересадку культур, багато виконують з оглядкою на Місяць. Всі дії з насінням, їх вимочування, посадку роблять у дні, найближчі до повного Місяця.

Усіма процедурами, пов’язаними з посадкою перцю, починають займатися ще взимку, в лютому. Тривалість світлої частини доби збільшилася, кількість сонячних днів зростає. Незважаючи на це, проклюнулися паростки досвічують фітолампою.

Насіння, які були посаджені в лютому, стануть готові до пересадки у відкритий грунт через 2,5-3 місяці. У червні у багатьох регіонах припиняються останні заморозки.

Сприятливі дні за місячним календарем

Іноді насіння висаджують з січня, тому що перець починає радувати плодами саме раннє через 3-4 місяці після посадки. Не треба лякатися, якщо зелень з’явиться не відразу. Натяки на проростання будуть помітні через пару тижнів.

Кращі дати, коли садити перець на розсаду, слідуючи місячним календарем в лютому 2020 року–1-3, 6, 7, 26-29.

Перший весняний місяць – старт змін у природі, коли все живе починає прокидатися і посилено рости. Світла частина доби збільшилася настільки, що немає необхідності в досвічуванні фітолампою.

Сприятливі дати, коли садити перець на розсаду за місячним календарем у березні 2020 року – 1, 4-6, 25-28.

Другий місяць весни супроводжують світлі і часто вже теплі дні. Підросла зелень не потребує більше в додатковому досвічуванні. У цей період насіння садять часто повторно, замість тих, які раніше не зійшли.

Коли садити перець на розсаду за місячним календарем у квітні 2020 року? Можна вибрати будь-який з цих квітневих днів– 1, 2, 9, 10, 18, 19, 28, 29.

Для отримання гарних, міцних саджанців необхідно правильно і вчасно здійснювати посадку насіння і доглядати за ними. Матеріал розподіляють по поверхні грунту і злегка присипають, а грунт обприскують з пульверизатора.

Після посіву ємність з посадженими насінням накривають поліетиленом чи склом. Періодично імпровізований міні-парник слід провітрювати, при необхідності поливати грунт. Коли з’являються перші два-три листочки, саджанці слід перенести в грунторозчинні горщики.

Найбільш несприятливі дні для посадки перцю на розсаду за місячним календарем

Місяць робить і негативний вплив на все живе. При повному і новому Місяці проводити різні роботи з вирощування перцю не має сенсу. Насіння можуть просто не зійти, а якщо зійде, то зростання культури буде більш тривалим, а сама розсада більш слабкою і вразливою до хвороб. Плодів дозріє мало, тому ці дні краще присвятити яким-небудь іншим справах або відпочити.

Місяць

Несприятливі дні

лютий

9-11, 21-23

березень

9, 10, 19-21, 24

квітень

8, 15-17, 23

Догляд за розсадою

Щоб підвищити врожайність, треба не тільки знати, коли краще посадити перець, але і створити найкращі умови для його росту. Важливо забезпечувати необхідні умови.

 1. Полив. Він повинен бути регулярним, слід уникати надмірної зволоженості або нестачі вологи. Полив здійснюють теплою відстояною водою. Для цього ємності ставлять на сонце.
 2. Світло. Для перцю потрібне яскраве освітлення протягом 12-14 годин на добу. Коли з’являються перші справжні листочки, кількість світла збільшують до 14-16 годин. В лютневі дні здійснюють доосвітлення протягом дня з ранку й до самого вечора, у квітневі дні, коли на вулиці багато сонця, досвічують тільки з ранку і до 12 години дня, і після 16 годин вечора. Для збільшення тривалості світлих годин, щоб здійснювався фотосинтез, використовують фітолампи. Краще розташування ламп – відстань 20 см від листя.
 3. Температура. Для створення найкращих умов для росту слід створити денну температуру +25 °С і нічну +10 °С.
 4. Підгодівля. Підгодовувати починають після появи перших двох-трьох листочків. Надалі необхідна підгодівля в період цвітіння перців.
 5. Прищипування. Видалення верхніх листочків необхідно для розвитку і зростання відгалужень і надалі збільшення кількості квітів і врожаю.
 6. При збільшенні розмірів розсади, кущики періодично переміщують в горщики більшого розміру. Пересадку здійснюють із збереженням грудки землі навколо коренів, тому рекомендується пересаджувати перець в грунторозчинні ємності.

Перенесення рослин теж слід здійснювати, орієнтуючись на посівний календар. Готова чи ні розсада до переміщення, визначається зовнішнім виглядом:

 • рослина має 10-12 листочків;
 • почали прокльовується бутони;
 • саджанець виріс на висоту більш 25 см.

У теплицях відзначаються значні перепади між температурою повітря вдень і вночі. Тому перед перенесенням розсади, її гартують. Це здійснюється поступово, починаючи з короткочасного виносу розсади з дому у теплицю.

Саджанці поміщають в підготовлені поглиблення з відстанню між кущиками приблизно 50 см. Рослини краще приживаються, якщо вони посаджені в похмурий день або у вечірній час. Позитивними днями для перенесення саджанців у 2020 році вважаються 18 і 19 квітня.

Висадка розсади в грунт

У північних, холодних районах на свіжому повітрі без використання підігріву перець практично не вирощують. Рослина повинна мати не менше 10 аркушів. При посадці лунки обдають окропом і вносять азотні добрива.

Після висадки розсади встановлюються дуги і затягують все плівкою, залишають її на весь період росту. Щоб теплолюбний перець не загинув від нічного переохолодження, його додатково утеплюють тирсою або перегноєм.

Важливі поради від досвідчених городників

Перед посадкою насіння для розсади дуже корисно їх знезаразити і замочити. Слід підготувати родючий грунт. Для цього беруть 1 відро землі, 1 склянку попелу, ⅓ відра гною.

Вибираючи місце для посадки, не слід садити перець після пасльонових рослин.

При пересадці рослини не струшують землю, в якій воно росло, щоб йому легше було прижитися.

Як показує досвід, якщо дотримуватися рекомендації посівного календаря, то можна виростити багатий урожай перцю.

Підводячи підсумки

 1. Перед посадкою перцю обов’язково загляньте в місячний календар, якщо там написано, що несприятливий, не випробовуйте долю і краще відпочиньте. Толку від цієї посадки все одно не буде.
 2. Хочете багато перцю, подбайте про хорошому догляді і створити кращі умови для підростаючих саджанців.
 3. Матеріал акуратно пересаджуйте в землю, але пам’ятайте, що перці люблять тепло, а значить, земля повинна бути теплою.
 4. Якщо земля у регіоні проживання не буває достатньо теплою ніколи, а виростити перець дуже хочеться, будуйте теплицю і вирощуйте там.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *