Цікаві факти про Австралію

Цікаві факти про Австралію

Цікаві факти про Австралію– це чудова можливість дізнатися більше про континентах. Тут мешкає безліч кенгуру, яких ви не побачите більше ні в одній країні світу. В державі добре розвинене охорона здоров’я, освіта та економіка.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Австралію.

19 цікавих фактів про Австралію

 1. Австралія була відкрита європейськими мореплавцями в середині 17 століття. Правда тоді її називали Новою Голландією, незважаючи на те, що голландці так і не зважилися освоювати нові землі.
 2. Офіційно главою Австралії вважається британська королева Єлизавета 2.
 3. Цікавий факт, що в державі видобувається найбільша кількість урану.
 4. Австралія є єдиним материком на планеті, де відсутні вулкани і льодовики.
 5. Оскільки через посушливого клімату Австралія відчуває дефіцит води, місцевим жителям забороняється поливати свої газони або наповнювати басейни з 10:00 до 16:00 вечора.
 6. Австралійська флора і фауна дуже різноманітні. Близько 9000 представників тваринного і рослинного світу можна зустріти тільки тут і ніде більше.
 7. Австралія є шостою за площею країною після Росії, США, КНР, Бразилії та Канади (див. цікаві факти про Канаду).
 8. На австралійському острові Тасманія дозволено вирощувати опіумний мак, який застосовується при виготовленні ліків.
 9. Австралійський долар став першою валютою на землі, банкноти якої були виконані не з паперу, а з пластику.
 10. Між Мельбурном і Сіднеєм довгий час йшла боротьба за право називатися столицею Австралії. У результаті, щоб вирішити суперечку, влада вирішила побудувати місто-столицю на рівній відстані від Мельбурну і Сіднея. Як ви вже, напевно, здогадалися, нею стала Канберра.
 11. Чи знаєте ви, що в Австралію забороняється ввозити будь-які продукти, рослини, хутряні, шкіряні та дерев’яні вироби, і навіть землю, що накопичується на підошвах взуття? Таким чином керівництво держави прагне вберегти свою екосистему.
 12. Всі австралійці досягли повноліття зобов’язані ходити на вибори і брати участь у переписі населення. Порушникам покладається чималий штраф.
 13. Цікавий факт, що в Австралії був зареєстрований найдовший автопоїзд у світі, що складається з тягача з 79 причепами.
 14. Австралія – член ООН, G20, СОТ, АТЕС і Співдружності націй.
 15. Європейські колоністи винищили всіх корінних жителів Тасманії.
 16. У багатьох регіонах Австралії людям забороняється тримати у своєму господарстві кроликів, оскільки цих тварин розвелося надто багато. Владі навіть довелося створити вірус для скорочення популяції кроликів.
 17. В акваторії Австралії розташовується найбільший кораловий риф, довжина якого перевищує 2000 км.
 18. Більшу частину території держави займають пустелі і низинні території.
 19. Австралія має значні запаси не тільки урану, але також цирконію, вугілля, марганцю, золота і алмазів.

Це були найцікавіші факти про Австралію. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *