Цікаві факти про байкальську нерпі

Цікаві факти про байкальську нерпі – це прекрасна можливість дізнатися більше про прісноводних видах тюленя. Вони живуть виключно у водах Байкалу. Саме з цієї причини тварини і отримали свою назву.

Отже, перед вами найцікавіші факти про байкальську нерпі.

12 цікавих фактів про байкальської нерпі

  1. Середня довжина дорослої нерпи становить 160-170 см, при масі 50-130 кг. Цікаво, що самки перевершують самців за вагою.
  2. Байкальська нерпа є єдиним ссавцям, що мешкає в озері Байкал.
  3. Нерпи можуть занурюватися на глибину до 200 м, витримуючи тиск понад 20 атмосфер.
  4. Чи знаєте ви, що байкальська нерпа здатна знаходиться під водою до 70 хвилин?
  5. Як правило, байкальська нерпа плаває зі швидкістю приблизно 7 км/год, але коли її життю загрожує небезпека, вона може розвивати швидкість до 25 км/ч.
  6. Згідно зі спостереженнями, нерпа спить в воді, оскільки знаходиться в обездвиженном стані досить тривалий час. Очевидно, сон триває до закінчення кисню.
  7. Цікавий факт, що у разі потреби байкальська нерпа може припиняти свою вагітність. В такі моменти ембріон впадає в анабіоз, який триває до наступного шлюбного періоду. Тоді у самки з’являються на світ одразу 2 дитинча.
  8. Жирність молока нерпи досягає 60%, завдяки чому діти отримують необхідні поживні речовини і швидко набирають вагу.
  9. Байкальська нерпа облаштовує своє житло під поверхнею льоду. Щоб мати доступ до кисню, вона кігтями робить у кризі отвори – продухи. В результаті її будинок з поверхні вкритий захисною сніжною шапкою.
  10. Поява нерпи в Байкалі досі викликає багато дискусій у науковому світі. Прийнято вважати, що вона потрапила в озеро з Льодовитого океану (див. цікаві факти про Північний Льодовитий океан) через систему річок Єнісей-Ангара.
  11. В природі у байкальської нерпи немає ворогів. Єдиним джерелом небезпеки для неї виступає людина.
  12. Нерпа є досить обережним і розумним тваринам. Коли вона бачить, що на лежбище мало вільного місця, то починає бити ластами по воді, імітуючи плескіт весел, щоб налякати родичів і зайняти їх місце.

Це були найцікавіші факти про байкальську нерпі. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про тварин, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *