Цікаві факти про Олександра Блока

Цікаві факти про Блока

Цікаві факти про Олександра Блока – це прекрасна можливість дізнатися більше про творчість російського поета. За своє життя він написав безліч творів, які сьогодні вважаються класикою вітчизняної літератури. Блоку вважають одним з найбільш значних фігур російського символізму.

Отже, перед вами найбільш цікаві факти про Блока.

14 цікавих фактів про Олександра Блока

 1. Олександр Блок (1880-1921) – поет, літературний критик, драматург, публіцист і перекладач.
 2. Перші вірші Олександр почав складати ще в 5-річному віці.
 3. Цікавий факт, що коли Блоку ледь виповнилося 11 років, він встиг написати цілий поетичний збірник.
 4. Коли Олександру Блоку було 16 років він пристрасно закохався у жінку, старшу його на 21 рік. Однак ця історія не мала продовження.
 5. Протягом 3-х років Блок навчався в петербурзькому вузі на юридичному факультеті, однак пізніше вирішив перевестися на слов’яно-російське відділення історико-філологічного факультету.
 6. Хоча молодий Олександр був прихильником ідей більшовизму, одного разу його посадили у в’язницю за звинуваченням в антирадянській діяльності. Опинитися на волі йому допоміг Луначарський.
 7. Ходило чимало чуток про роман Блоку з Анною Ахматовою (див. цікаві факти про Ахматову), тим не менше, сама поетеса спростовувала всі подібні твердження.
 8. Чи знаєте ви, що дружиною Олександра Блока була Любов Менделєєва, яка припадала дочкою великого хіміку Дмитру Менделєєву?
 9. За всі 18 років подружнього життя, діти в сімействі Блоків так і не народилися.
 10. Цікаво, що улюбленим алкогольним напоєм поета було пиво.
 11. В честь Блоку був названий астероїд під номером 2540.
 12. Відома поема Олександра Блока «Дванадцять», де автор палко підтримував більшовиків, призвела до того, що безліч друзів і знайомих перестали з ним спілкуватися.
 13. Незадовго до смерті Блок, в стані помутніння, намагався позбавитися від своєї знаменитої поеми. За словами Володимира Маяковського (див. цікаві факти про Маяковського) ця поема стала основною причиною його божевілля.
 14. З часом Блок розчарувався в революційних ідеях. Крім цього йому не подобалося, що уряд постійно надавав йому нові престижні посади, оскільки така робота заважала йому займатися письменницькою діяльністю.

Це були найцікавіші факти про Олександра Блока. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *