цікаві факти про Маяковського

Цікаві факти про Маяковського

Цікаві факти про Маяковського розкажуть вам про досягнення та особливості особистості одного з найбільш видатних радянських поетів. За своє недовге життя йому вдалося зробити значний внесок у російську поезію. Його знамениті вірші, написані «драбинкою», входять в шкільну програму багатьох країн світу.

18 цікавих фактів про Маяковського

 1. У Маяковського було 2 сестри і 2 брата, але обидва хлопчики померли ще в дитинстві.
 2. У 13-річному віці Маяковський став сиротою. Його батько раптово помер внаслідок зараження крові після того, як проколов палець голкою. Це стало причиною того, що до кінця своїх днів поет панічно боявся різних, голок, шпильок, невидимок та інших подібних предметів.
 3. Коли Володимир перейшов у 5 клас, він був виключений зі школи, так як мати більше не могла оплачувати його навчання.
 4. Цікавий факт, що коли Маяковський зголосився добровольцем на фронт, під час Першої світової війни (1914-1918), комісія не дозволила йому вступати на службу через політичну неблагонадійність.
 5. Захопившись ідеологією марксизму, Володимир Маяковський був учасником кількох протизаконних мітингів. За це його 3 рази заарештовували. При цьому жодного вироку на його адресу так і не було винесено. Тим не менш, харизматичний поет майже цілий рік провів в «Бутирці» з-за свого крутого норову.
 6. Максим Горький допоміг йому потрапити на військову службу в автошколу. Через кілька років Маяковський очоливши групу з 7 солдатів затримав керівника школи – генерала Секретова.
 7. Володимир Маяковський ніколи не був одружений, однак у нього все ж було не менше двох дітей.
 8. Музою поета була Лілія Брік. Один час він навіть жив в одному будинку разом з нею і її чоловіком.
 9. Цікавий факт, що анекдотів і жартів про Маяковського більше, ніж про будь-якого іншого радянського письменника.
 10. Коли Володимир Маяковський прочитав свою поему про Леніна у Великому театрі, публіка аплодувала йому впродовж 20 хвилин. Цікаво, що в театрі тоді був присутній і Йосип Сталін.
 11. Поет був ярим прихильником комунізму. Він навіть написав цілу поему, яка закликає до боротьби з релігією.
 12. Одного разу побувавши в Парижі, Маяковський закохався в емігрантку Тетяну Яковлєву. Не добившись від неї взаємності, літератор відправився в квітковий магазин і, віддавши весь гонорар за свою книгу, домовився за ці гроші щотижня надсилати дівчині квіти. Букети продовжували приходити Тетяні і після смерті поета. Цікаво, що коли армія Гітлера окупувала Францію, Яковлєва почала продавати ці квіти, завдяки чому змогла врятуватися від голоду.
 13. Володимир Маяковський часто знімався в кінофільмах, сценарії до яких нерідко писав він сам. До наших днів основна частина цих кінострічок збереглася лише частково.
 14. Іменем Маяковського було названо безліч кораблів. Цікавий факт, що більша частина з них затонула.
 15. Кажуть, що Володимир Маковський вирішив писати вірші у формі «драбинки» тільки тому, що на той час видавництва виплачували гонорари за кількість рядків, а не символів.
 16. Згідно з офіційною версією Маяковський вчинив самогубство, вистріливши в себе з револьвера. Однак існує й інша версія, за якою поет загинув у результаті невдалої гри в «російську рулетку».
 17. Панахида по Маяковському проходила протягом трьох днів, однак навіть за цей час багато хто не встигли з ним попрощатися. Похоронна церемонія супроводжувалася під звуки «Інтернаціоналу».
 18. У своїй передсмертній записці Маяковський записав наступну фразу: «те, що помираю, не звинувачуйте нікого, і, будь ласка, не брешіть, небіжчик цього страшенно не любив…».

Це були найцікавіші факти про Маяковського. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *