цікаві факти про Венецію

Цікаві факти про Венецію

Цікаві факти про Венецію розкажуть вам про історію цього мальовничого міста. Вже довгий час Венеція є справжньою окрасою Італії. Сюди приїжджає безліч туристів, щоб побачити старовинні споруди, відвідати музеї, а також покататися на легендарних гондолах по міських каналах.

24 цікаві факти про Венецію

 1. Історичний центр Венеції знаходиться на 118 островах, розділених 150 каналами.
 2. У Венеції побудовано близько 400 мостів, деяким з яких вже майже за 500 років.
 3. Цікавий факт, що в місті плаває завжди рівно 425 гондол – ні більше, ні менше. Таке рішення прийняла асоціація гондольєрів. І хоча праця гондольєрів нелегка, вона дуже добре оплачується. Внаслідок цього придбати ліцензію гондольєра можна лише за великі гроші.
 4. Кожна гондола досягає 11 м в довжину і 140 см завширшки. У ній поміщається семеро людей, включаючи гондольєра.
 5. Чи знаєте ви, що вся каналізація у Венеції «впадає» прямо в канали? Саме тому в жарку пору року тут пахне далеко не трояндами.
 6. У листопаді та грудні в місті піднімається рівень води, затоплюючи ще більші території. Внаслідок цього в даний час рекомендується утриматися від поїздок до Венеції.
 7. Местре є маленьким передмістям Венеції, розташованим на материку.
 8. У Венеції досить непросто відшукати туалет. При цьому вартість відвідування кабінки обійдеться вам в 2 євро.
 9. Оскільки в місті практично немає доріг, тут ви не побачите якогось сухопутного транспорту. Зате тут ходять водні автобуси, в яких можна дістатися в будь-яку частину Венеції.
 10. Як правило, ліцензія гондольєрів передається у спадок.
 11. Цікавий факт, що перша жінка-гондольерка тут з’явилася тільки в 2009 р.
 12. Венеція вважається найдорожчим містом. У цьому показнику вона випереджає навіть італійську столицю – Рим.
 13. Аналогами пожежних машин тут служать пожежні катери. При цьому пожежникам заборонено використовувати для гасіння морську воду, оскільки вона руйнує будівлі.
 14. Мало кому відомий той факт, що Венесуела названа в честь Венеції. А все тому, що побудовані на дерев’яних палях індіанські будиночки нагадали засновникам країни саме Венецію.
 15. Незважаючи на всі старання архітекторів, з кожним роком Венеція все більше йде під воду. На думку фахівців вже через десятиліття місто виявиться непридатним для життя, а через сотню років і зовсім буде затоплене.
 16. Безліч венеціанських будинків зведені на палях з сибірської модрини. Виявляється, що ця порода дерева здатна довгий час не псуватися в солоній воді.
 17. У Венеції тільки одне кладовище. Через кожні 7 років останки небіжчиків витягуються з могил і поміщаються в спеціальний колумбарій. Це дозволяє звільняти місця на кладовищі.
 18. Кожен рік у Венеціїю приїжджає близько 17 млн. туристів, що майже у 65 разів більше, ніж кількість населення міста.
 19. Найдовшим венеціанським каналом є Гранд Канал, довжиною в 4 км.
 20. Цікавий факт, що у Венеції народився відомий мандрівник Марко Поло.
 21. Для дорослих їзда на велосипедах тут суворо заборонено.
 22. Середньовічні венеціанки воліли носити біле волосся. Оскільки фарби тоді ще не вироблялися, жінки освітляли волосся – кінською сечею.
 23. Всесвітньо відома церква Санта-Марія-делла-Салюте стоїть приблизно на 100 000 палях. Загалом на її спорудження було задіяно близько 1 млн. дерев’яних балок.
 24. У 17 столітті від чуми померло більше третини всього населення Венеції.

Це була найцікавіша інформація про Венецію. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите цікаві факти про містах і країни – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *