цікаві факти про Менделєєва

Цікаві факти про Менделєєва

Цікаві факти про Менделєєва розкажуть вам про життя та відкриття цього видатного російського вченого. Автор таблиці хімічних елементів був дуже різнобічною особистістю.

Його цікавили найрізноманітніші галузі науки і техніки, завдяки чому він отримав світову популярність. Нижче ми розглянемо найбільш цікаві факти про Дмитра Менделєєва.

24 цікавих фактів про Менделєєва

 1. У батьків Менделєєва народилося 17 дітей самим молодшим, з яких був Дмитро.
 2. Мало кому відомий той факт, що з причини низької успішності в педагогічному вузі, Менделєєв був залишений на другий рік.
 3. Пропрацювавши в Петербурзькому університеті 30 років, Менделєєв залишив його стіни в знак протесту. Приводом цьому послужила студентська петиція про свободу слова, яку міністр народної освіти відмовився розглядати.
 4. Цікавий факт, що Менделєєву дуже подобалася класична музика, зокрема його улюбленим композитором був Бетховен.
 5. В юному віці Дмитро Менделєєв зустрічався з Миколою Гоголем.
 6. Думка про те ніби періодична таблиця елементів з’явилася вченому уві сні не відповідає дійсності. Більш того, Менделєєв навіть ображався чуючи такі заяви. Він говорив, що над своїм дітищем йому довелося попрацювати близько 20 років.
 7. У Менделєєва було семеро дітей від двох дружин, один з яких помер ще в ранньому віці.
 8. Оскільки племінник Менделєєва був його повним тезкою, їх неодноразово плутали один з одним.
 9. Хоча Димитрій Іванович не раз номінувався на Нобелівську премію, стати її власником він так і не зміг. Кажуть, що причиною цього був його конфлікт з братами Нобелями на грунті видобутку нафти в Азербайджані.
 10. Цікавий факт, що складаючи свою періодичну таблицю Менделєєв передбачив властивості, ще не відкритих на той час елементів, залишивши для них вільні комірки.
 11. У 1887 р. Менделєєв піднявся на повітряній кулі на висоту понад 3 км, щоб виконати кілька важливих вимірів. Політ тривав близько 3 годин.
 12. Чи знаєте ви, що в числі улюблених занять вченого було виготовлення валіз? Він робив їх до самої смерті, навіть коли повністю втратив зір.
 13. На прохання уряду, Менделєєв зміг придумати бездимний порох.
 14. Цікаво, що тільки приблизно 10% всіх робіт Дмитра Менделєєва були присвячені хімії.
 15. Подорослішавши, дочка Менделєєва стала дружиною Олександра Блока.
 16. У 1885 р. вчений спроектував повітряна куля з двигуном і герметичною кабіною. На такому апараті можна було піднятися на верхні шари атмосфери. Однак його проект так і залишився непоміченим.
 17. Цікавий факт, що Менделєєв є творцем трубопроводу з перекачування нафтопродуктів. До цього нафту перевозили в різних ємностях.
 18. Дмитро Менделєєв написав понад 40 робіт про арктичне мореплавання і особисто брав участь у будівництві першого арктичного криголама «Єрмак».
 19. В 1955 р. був відкритий новий хімічний елемент, який був названий в честь вченого – менделеевий.
 20. За своє життя Менделєєв видав 431 наукову роботу.
 21. Одного разу Дмитра Івановича запитали, як він ставиться до людей інших національностей. Учений відповів, що головне не національність, а щоб людина була слушною».
 22. Менделєєв любив паритися в громадських лазнях.
 23. Дмитро Менделєєв не довіряв медицині, внаслідок чого вважав за краще лікуватися народними методами.
 24. Всупереч поширеній думці, Менделєєв не був винахідником горілки. До того часу горілка виготовлялася вже давно. Більш того Менделєєв вважав, що ідеальна міцність цього напою має становити 38⁰. Однак для спрощення підрахунків податків на алкоголь, це число було округлене до 40.

Це була найцікавіша інформація про Менделєєва. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code