Цікаві факти про Брест

Цікаві факти про Брест

Цікаві факти про Брест – це чудова можливість дізнатися більше про білоруські міста. Брест має довгу і цікаву історію. За час свого існування місто неодноразово руйнувалося і змінював свою державну приналежність.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Брест.

16 цікавих фактів про Брест

 1. Перша згадка про Бресті з’являється в «Повісті тимчасових років», написаної ще тисячу років тому.
 2. Згідно найбільш популярною версією, назва міста походить від слова «береста», що представляє собою верхній шар березової кори (див. цікаві факти про берези).
 3. В кінці 19 століття місцевий вокзал був визнаний кращим в Російській імперії.
 4. Довгий час підвісний міст у Бресті, довгий час був найбільш довгим на території всієї імперії.
 5. Брест відноситься до числа перших російських міст, де почали з’являтися вуличні ліхтарі з лампами розжарювання.
 6. Крім знаменитої Брестської фортеці, увагу туристів привертає і залізничний музей. Відвідувачі можуть побачити різні локомотиви і вагони, які використовувалися ще в часи Великої Вітчизняної війни (1941-1945).
 7. Цікавий факт, що після того, як в 1525 р. тут сталася пожежа, влада заборонили споруджувати дерев’яні будівлі.
 8. Брест був першим містом, де в 1920 р. в школах з’явилася дисципліна – «Сексологія» (див. статеві заповіді пролетаріату).
 9. Цікаво, що протягом року в Бресті близько 160 днів йде дощ і приблизно 70 днів – сніг.
 10. В честь Бреста названа мала планета, виявлена в 1974 р.
 11. На початку 16 століття доходи Бреста щодо митних зборів, в десятки разів перевищували дохід скарбниці Мінська (див. цікаві факти про Мінськ).
 12. За указом імператора Миколи 1 старе місто було зруйноване вщент, а на його місці була побудована Брестська фортеця. При цьому тут заборонялося зводити будівлі вище 2-х поверхів. Це робилося у військових стратегічних цілях.
 13. У Бресті почав працювати перший монетний двір Білорусі.
 14. Тут знаходиться найдавніший буквар, створений на території держави. Він являє собою дерев’яний гребінець для волосся, на якому накреслено 13 літер.
 15. У Бресті можна побачити заказник «Барастелла», в якому мешкають кажани. Цікаво, що птахи злітаються сюди зі всієї Європи.
 16. На початку Першої світової війни (1914-1918) Брестська фортеця належала до числа найбільш укріплених і захищених цитаделей в Європі. Але в останній момент її вирішили не боронити, а просто вивезти з неї всі цінні речі. Після цього відступали воїни залишили її і частково підірвали.

Це були найцікавіші факти про Брест. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *