Цікаві факти про Булгакова

Цікаві факти про Булгакова

Цікаві факти про Булгакова допоможуть вам дізнатися про життя і захоплення цього видатного письменника. Не всі знають, що він був досить різнобічною особистістю і зумів залишити помітний слід у різних галузях мистецтва.

Світову популярність літератор отримав після виходу роману «Майстер і Маргарита», який сьогодні належить до російської класики.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Михайла Булгакова.

17 цікавих фактів про Булгакова

 1. Булгаков був не тільки письменником і драматургом, але також актором і театральним режисером.
 2. У батьків Булгакова було семеро дітей, старшим з яких був Михайло.
 3. Батько майбутнього письменника, Афанасій Булгаков, був російським богословом та істориком церкви.
 4. Булгаков був дипломованим лікарем. Він навіть подавав прохання служити лікарем на флоті, однак маючи ниркову недостатність не зміг пройти медкомісію.
 5. Цікавий факт, що Михайло Булгаков зовсім не вмів розпоряджатися сімейним бюджетом. Навіть коли у нього залишалися останні гроші, він міг витратити їх на поїздку на таксі. Подібна легковажність нерідко призводило до того, що прикраси його дружини часто опинялися в ломбарді.
 6. Коли під час Першої світової війни (1914-1918) Булгаков працював хірургом, він пристрастився до вживання морфію.
 7. На рукописах роману «Майстер і Маргарита» були виявлені сліди морфію, які збереглися через 45 років після смерті Булгакова.
 8. Чи знаєте ви, що прототипом професора Преображенського з «Собачого серця» був його дядько? Він був чудовим лікарем-гінекологом, мав чудову практику в Москві.
 9. У 1936 р. співробітники радянських спецслужб нагрянули до Булгакову з обшуком. В результаті їм вдалося виявити рукопис «Собачого серця» та щоденник письменника. Через кілька років щоденник був повернутий йому назад, після чого літератор негайно спалив його в огні. На щастя, до наших днів збереглася копія щоденника, знята на Луб’янці.
 10. П’єса драматурга «Дні Турбіних» ставилася з успіхом протягом 15 років. Спектакль кілька разів хотіли вилучити з репертуару, але Сталін особисто вимагав не робити цього, оскільки він йому дуже подобався. Кажуть, що Сталін десятки разів із задоволенням дивився цю постановку.
 11. Цікавий факт, що за словами Булгакова протягом 10 років у радянських виданнях вийшло 298 розгромних рецензій його творів і тільки 3 позитивних. Серед критиків був і Володимир Маяковський.
 12. У 1930 р. Булгаков перебував у скрутному становищі. Його твори не допускалися до друку, а п’єси забороняли ставити на сцені. В результаті він попросив у керівництва країни або залишити СРСР, або отримати можливість для нормальної роботи. Незабаром йому зателефонував особисто товариш Сталін, порадивши Михайлу Опанасовичу влаштуватися у МХАТ.
 13. Булгаков тричі вступав у шлюб, однак жодної дитини у нього так і не народилося.
 14. Виявляється, книга «Майстер і Маргарита» ставилася до розряду незавершених творів Булгакова. Редагуванням і зведенням докупи чорнових нарисів після смерті письменника займалася його вдова Олена Сергіївна.
 15. У Булгакова була велика колекція квитків на концерти та вистави, на яких він зміг побувати.
 16. Цікавий факт, що спочатку ні Майстра, ні Маргарити в початковому варіанті роману не було. Ці персонажі з’являлися тільки через 10 років роботи над книгою.
 17. На могилі Булгакова знаходиться надгробний камінь, що колись лежав на могилі Миколи Гоголя.

Це була найцікавіша інформація про Булгакова. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *