біль у правому боці під ребрами

Чому болить правий бік під ребрами збоку

Неможливо відразу відповісти, що означає, якщо болить правий бік під ребрами збоку. Навіть лікар з вищою медичною освітою не зможе відразу визначити за описом, що це може бути. Локалізація в цій області характерна для захворювань гепатобіліарної системи.

Чому болить правий бік під ребрами спереді

Мільйони людей щодня скаржаться на те, що болить правий бік, і це не дивно, тому що саме в цій частині тіла локалізована гепатобіліарна система – печінка, підшлункова і жовчний міхур. Кожен з цих органів відіграє найважливішу роль в процесі розщеплення і засвоєння харчових компонентів. Але навіть якщо припустити, що справа в цьому, то у кожного з сегментів ГБС є цілий перелік поширених хвороб. І залишається тільки здогадуватися, що це може бути – токсичний або вірусний гепатит, дисфункція печінки, запалення підшлункової залози або жовчокам’яна хвороба.

А може бути і будь-яка інша патологія органу, який природа розташувала під ребрами для того, щоб вони охороняли їх від пошкодження.

Гострий біль

Інтенсивні симптоми збоку спереду можуть вказувати на ті ж органи, тільки гострота негативних відчуттів – зазвичай ознака протікає запалення. Так звані кинджальні кольки, зазвичай наздоганяють вночі і змушують прокидатися – можуть бути проявом виразкового дуоденіту.

Але їх можна диференціювати від загального переліку причин тим, що болить не тільки правий бік під ребрами збоку, а ще й відчуваються болі в животі, він роздувається, людина одночасно відчуває голод і слабкість, живіт у нього здувається і збільшується в об’ємі, настає сильна слабкість і піднімається температура.

Навіть ниркова колька може локалізуватися іррадіює гострим болем у цій області, тому що між ниркою і печінкою є окрема зв’язка. Тому стандартний питання: болить правий бік під ребрами, що це може бути навіть з описом характеру і локалізації (праворуч збоку, в підреберній області), може давати широкий простір для можливих припущень.

біль у правому боці під ребрами

Тупі болі

Людина може протягом тривалого часу відчувати, що болить правий бік і звично ігнорувати це відчуття, тому що воно не стільки доставляє хворобливі відчуття, скільки неприємні. Він навіть здатний задавати собі питання, що це може бути і приймати випадкові таблетки, які порекомендував знайомий або провізор в аптеці. Проте якщо вони і допомагають, усуваючи на деякий час неприємні симптоми, це не означає, що знайдено даний засіб ніж лікувати.

Спазмолітики і знеболюючі тільки усувають неприємні симптоми і розслаблюють гладку мускулатуру, але не лікують і не усувають функціональні порушення, описані, як тупий біль під ребрами збоку.

Тяжість у правому боці

Суб’єктивне відчуття, яке може бути викликане чим завгодно – від розладу кровообігу в печінці до простого переїдання, здійснення надмірного фізичного зусилля, зловживання напередодні алкоголем, жирним або смаженою. Це можна співвіднести з різними недугами:

  • з патологіями шлунково-кишкового тракту, який не справляється з процесами травлення;
  • з недостатністю секреції печінкових ферментів будь-якої етіології, яка не дозволяє органу повноцінно переробляти потік складних підстав, що містяться в нездорової їжі.

Гнітючий спазм в цій області може розвиватися і при хворобах серцево-судинної системи, які призводять до недостатнього постачання кров’ю життєво важливих органів. Брак кисню створює відчуття здавлювання.

біль під правим ребром

Після їжі

Ще одна часта скарга – правий бік болить під ребрами збоку, майже після кожного прийому їжі. Відповісти на питання, що це може бути можна по-різному, в залежності від статі пацієнта. У чоловіків найпоширенішою причиною є печінка – саме вона піддається токсичного впливу алкоголю, куріння, переїдання, частим для представників сильної статі.

Особливості будови чоловічої статевої системи і відсутність перепадів гормонального рівня призводять до частих поразок шлунка і екзокринної залози.

Припущень на тему, що це може бути у жінок набагато більше. Їм властиві жовчокам’яна хвороба і захворювання підшлункової, якраз на тлі постійних перепадів в продукції гормонів.

Хоча біль після їжі на початковому етапі і проходить через деякий час або під впливом звично прийнятих таблеток, але патологія може бути різною і з часом логічно очікувати, що вона призведе до появи колючої, ріжучої або нестерпного болю. Лікування краще почати своєчасно. Такі прояви можна легко ліквідувати дієтою, фізичною активністю і правильним режимом сну і відпочинку.

болить правий бік

Після навантаження

Якщо болить правий бік під ребрами збоку при здійсненні фізичних зусиль, то і лікарю доведеться губитися в здогадах. Причини можуть бути і фізіологічного характеру, і патологічного походження. Відсутність звички до зусиль, навантажень, фізичних вправ, легко призводить до порушення дихання. Це означає, що кров не поставляє достатньо кисню до життєвих органів, настає кисневе голодування.

Якщо зусилля було спонтанним, може спрацювати м’язовий спазм гладкої мускулатури, яка не була підготовлена до майбутнього навантаження. Це призвело до спазмування та больових відчуттів при вдиху не тільки безпосередньо в області навантаження, але і в епігастрії або в підребер’я.

Причина може критися і в переповненому шлунку. Органи травлення тісно співіснують, набитий важко перетравлюваної їжею шлунок тисне на печінку або нервові закінчення, які передають біль иррадиирущего характеру, що і породжує таке суб’єктна відчуття.

Проте списувати відразу на природні причини такий прояв не варто. Воно може бути результатом хронічного захворювання, що протікає в прихованому (латентному) періоді і поки не подає про себе виразних знаків.

болить правий бік під ребрами

Що робити?

Відповідь на будь-яке питання, в якому міститься слово болить може бути тільки однозначним – звернення за лікарською допомогою. Це не означає, що потрібно обов’язково лягати в лікарню, нерідко вдається домогтися полегшення за допомогою набагато більш простих профілактичних заходів – починаючи правильно харчуватися дробно, відмовляючись від перекусів на ходу, скасовуючи узливання алкоголем і обжерливість.

Заодно можна прояснити і інші можливі причини – наприклад, у жінок при вагітності і менструації болі можуть виникати при русі в рівній мірі від зміни рівня гормонів, щомісячного кровотечі або зміщення плоду навіть в незначній мірі.

Чому болить правий бік під ребрами ззаду

Є не менш 20 ймовірних причин, за якими людина може відчувати подібне відчуття, особливо, якщо вони локалізовані в спині або в області попереку. Причому, відповідь на питання, чому болить правий бік під ребрами збоку і ззаду може залежати не тільки від статі пацієнта, але і від його віку. Тут теж можуть бути ймовірними легко з’ясовні, фізіологічні причини і складно виставляються діагнози, з якими вже буде складно впоратися.

біль під правим ребром ззаду

Гострий біль

При вдиху і при кашлі больові відчуття розвиваються при патології нирок. Права нирка-часте джерело таких больових відчуттів, а хвороби при цьому можуть бути різними. У жінок частіше розвивається нефроптоз, легко виявляється при проведенні лабораторних аналізів, які показують білок і еритроцити в сечі. Якщо біль супроводжується нудотою і блювотою, можна вже наполовину бути впевненим в діагнозі. Не менш імовірним може бути і плеврит або пневмонія.

При пневмонії больові відчуття частіше віддають в грудину, спину та поперек, а на плеврит можуть вказувати сильні напади кашлю і періодичне підвищення температури до небезпечно високих цифр.

Тупі болі

Болі в правому боці збоку під ребрами і ззаду ниючого характеру – варіабельне прояви багатьох патологічних причин. Наприклад, при затримці сечі в постійному плині, можна підозрювати пухлини або новоутворення нирок і надниркових залоз. Чим більше уражається важливий орган ендокринної системи, тим сильніше виявляється негативний вплив на нирки.

Якщо ж заподіяна дискомфорт локалізовано ще і в районі попереку, будь хірург може припустити тупу травму живота, а гінеколог – запалення сечостатевої системи.

Тяжкість у правому боці

Біль справа, під ребрами, що віддає в спину – ознака початку розвитку пієлонефриту. Згодом це відчуття посилюється і досягає високого ступеня хворобливості. Біль, просто віддає від боки назад-це запалення ниркового сегмента. Додатковим підтвердженням послужить постійне прагнення до сечовипускання і підвищена набряклість. Хворіти може і по напрямку до крижів, тоді це означає, що запалення просунулося далі і торкнулося видільну систему.

біль під правим ребром ззаду

Після їжі

Неодмінна продовження патологій ШКТ, що згодом призвело до деструктивних пошкоджень печінки, жовчнокам’яної хвороби або панкреатиту. Можна ігнорувати ці прояви і чекати, поки вони почнуть виявлятися більш виразно – наприклад, пожовтінням шкіри, наявністю блювоти і нудоти, печінкового свербіння і неприємного запаху від усього тіла.

Після навантаження

Частіше пояснюється фізіологічними, ніж патологічними причинами. Приводи до розвитку болів можуть бути і менш нешкідливими – починається остеохондроз, недостатній кровообіг і брак кисню, результат прийому гормональних контрацептивів у жінок або захворювань сечостатевої системи у чоловіків на ранній стадії.

Потрібно уважно відстежити, чи з’являється больове відчуття тільки після фізичного зусилля або цей взаємозв’язок відзначена, тому що в інший час на це менше звертається уваги.

Що робити?

Доросла і самостійна людина не повинна задавати собі цього питання і шукати якісь шляхи для лікування. З’явилася хвороба не розсмокчеться, а в правому боці найчастіше гніздяться патології, при яких найголовніше-своєчасно розпочате лікування.

Біль при вагітності

Спектр причин у цьому стані досить широкий, але болю частіше пояснюються утиском нервових закінчень або інтенсивним ростом матки з плодом, які з часом починають тиснути на розташовані поруч внутрішні органи. Перед пологами це можна пояснити розбіжністю кісток тазу, який готується до майбутнього процесу. Якщо ж це проявляється на ранньому терміні, то тут можна підозрювати навіть позаматкову вагітність.

Діагностика та лікування

Звернення до лікаря — набагато здоровіший вчинок, ніж пошуки інформації в інтернеті і спроби самостійно виставити собі діагноз. Він може бути некоректним через відсутність знань, або відсутність інформації про інші показники. До того ж і лікування залежить від діагнозу, а не від припущень і здогадів, а він виставляється на підставі повного обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *