Цікаві факти про Чингісхана

Цікаві факти про Чингісхана

Цікаві факти про Чингісхана – це прекрасна можливість дізнатися більше про великих завойовників. Ім’я цього воїна і правителя знають і вивчають у всьому світі. Йому вдалося створити саму величезну імперію в історії.

Отже, перед вами найбільш цікаві факти про Чингісхана.

20 цікавих фактів про Чингісхана

 1. Чингісхан (ок. 1155 або 1162-1227) – полководець, основоположник і перший великий хан Монгольської імперії.
 2. Чингісхан відомий під іменами Тэмуджин, Темучин, Темучжин і Тэмүжин.
 3. Наступні покоління Чингісхана почали називатися чингізидів, в честь великого полководця.
 4. Цікавий факт, що батько Чингісхана посватав свого 9-річного сина на 10-річній дівчинці з роду унгират.
 5. Після смерті батька хлопчика разом з родиною довелося терміново покинути свій будинок, оскільки їм загрожувала смертельна небезпека з боку супротивників. В результаті, мати з дітьми була змушена довго поневірятися у степах, жити в печері і часто голодувати. Сімейства нерідко доводилося навіть є коріння дерев.
 6. Коли змогу чингісхану виповнилося 10 років він убив рідного брата, на ґрунті розбіжностей принесеної з ловів здобичі.
 7. Згідно з деякими джерелами, Чингісхан міг володіти зеленими очима і рудим волоссям.
 8. На території сучасної Монголії (див. цікаві факти про Монголію) встановлено чимало пам’ятників змогу чингісхану, оскільки в цій країні його вважають національним героєм.
 9. Сьогодні на землі проживає досить багато нащадків знаменитого полководця, так як в його гаремі були тисячі наложниць.
 10. Ім’я «Чингіз» означає «повелитель води».
 11. Подорослішавши, Чингісхан почав поступово захоплювати всю степ, об’єднуючи навколо себе різні племена і винищуючи всіх своїх супротивників?
 12. Цікавий факт, що на відміну від багатьох вождів, Чингісхан пізніше став не вбивати ворогів, а переманювати їх до себе на службу.
 13. Нерідко Чингісхан знищував великі поселення і міста внаслідок помсти. Наприклад, він зруйнував Перське царство, убивши багатьох місцевих жителів з причини того, що перси стратили його посла.
 14. Підкоривши всі степу Чингісхан удостоївся титулу кагана – короля всіх ханів.
 15. У 90-х роках в Монголії з’явилися купюри, на яких був зображений Чингісхан.
 16. В Ірані (див. цікаві факти про Іран), розташованому на території колишнього Перського царства, чисельність населення змогла досягти тієї ж позначки, яка була до вторгнення монголів, тільки на початку минулого століття.
 17. Згідно з сучасними підрахунками, від дій монгольського війська загинуло приблизно 40 млн осіб.
 18. Чи знаєте ви, що роз’єднані племена кочівників вперше об’єдналися в єдину державу лише за правління Чингісхана?
 19. Про місце поховання полководця ще нічого невідомо, хоча археологи не втрачають надії коли-небудь його виявити.
 20. Справжня причина смерті Чингісхана досі неясна. Одні історики стверджують, що він помер від хвороби, інші в результаті падіння з коня, а треті вважають, що великого хана зарізала його дружина.

Це були найцікавіші факти про Чингісхана. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *