цікаві факти про Монголію

Цікаві факти про Монголію

Цікаві факти про Монголію – це блискуча можливість ознайомитися з історією, кліматом та традиціями Східної Азії. У багатьох Монголія асоціюється, насамперед, із Золотою Ордою, якій вдалося підкорити величезні території.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Монголію.

18 цікавих фактів про Монголію

 1. Столиця Монголії – Улан-Батор, буквально перекладається як «червоний богатир».
 2. Великому ханові змогу чингісхану вдалося заснувати Монгольську імперію за рахунок великомасштабних військових походів, у результаті яких він захопив величезні території багатьох держав. Це була найбільша імперія в історії, включав в себе набольшую у світовій історії суміжну територію.
 3. Цікавий факт, що Чингісхан за чверть століття зміг завоювати більше земель і народів, ніж воїни Римської імперії за 4 століття.
 4. Про точне місцезнаходження могили Чінгісхана досі невідомо. Згідно з переказами 800 солдатів вбили кілька тисяч людей, які прийшли попрощатися з померлим ханом. Після цього воїни вчинили самогубства, щоб ніхто не дізнався про те де був похований їхній воєначальник.
 5. Улан-Батор – найхолодніша столиця на планеті.
 6. У Монголії відкриті спецшколи для навчання дітей кочівників. Завдяки цьому кількість безграмотних людей в країні не перевищує 2%.
 7. Монгольська пустеля Гобі займає 3-е місце в світі за площею.
 8. Чи знаєте ви, що Монголія є найбільшим державою оточеним іншими країнами? Крім цього, Монголія не має виходу до моря.
 9. Монголія являє собою величезне плато – піднесену рівнину, що здіймається над рівнем моря на 900-1500 м.
 10. Неподалік від столиці встановлена найбільша на планеті статуя вершника, що зображає Чингісхана на коні. Пам’ятник настільки великий, що на голові коня побудована оглядовий майданчик, звідки можна побачити чудові краєвиди. Висота монумента складає 50 м, включаючи постамент.
 11. Монголи є досить забобонним народом. Вони вірять, що якщо не потиснути руку людині, якій ти наступив на ногу, він стане твоїм ворогом.
 12. Крім цього монголи вважають, що падаючі зірки символізують собою чиїсь смерті. З цієї причини вони в такі моменти починають промовляти про себе молитви.
 13. Місцеві жителі підходять до коней тільки з лівої сторони, як, втім, і злазять з них. Це черговий відгомін забобонів.
 14. У Монголії не прийнято свистіти в приміщеннях. Але якщо у нас це приносить «безгрошів’я», то у монголів свист уособлює заклик злих духів.
 15. Цікавий факт, що в Монголії дуже низька щільність населення. На 1 квадратний кілометр припадає менше 2 осіб.
 16. Монголи відрізняються добротою і гостинністю. Кожному подорожньому вони готові налити гарячий чай з молоком і щіпкою солі, як того вимагають звичаї.
 17. У Монголії великою популярністю користується місцева боротьба під назвою – бех. Цікаво, що борці виходять на килим у спеціальних костюмах з відкритою груддю. Такий незвичайний наряд пов’язаний з тим, що одного разу переможцем турніру стала жінка. Щоб ситуація не повторилася, вирішили використовувати таку оригінальну одяг.
 18. У Монголії щорічно проходить Фестиваль тисячі верблюдів, метою якого є захист цих тварин.

Це була найцікавіша інформація про Монголію. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *