Цікаві факти про декабристів

Цікаві факти про декабристів

Цікаві факти про декабристів – це чудова можливість дізнатися більше про російських революціонерів. Багато учасників невдалого повстання були суворо покарані і відправлені на заслання.

При цьому чимало дружин революціонерів рушили у вигнання разом зі своїми чоловіками, внаслідок чого виникало знаменитий вислів – «дружини декабристів». Під цим поняттям маються на увазі подружня вірність і відданість.

Отже, перед вами найцікавіші факти про декабристів.

Сенатська площа 14 грудня 1825 року

12 цікавих фактів про декабристів

 1. Повстання декабристів відбулося 14 (26) грудня 1825 р., отримавши свою назву в честь цього місяця.
 2. Цікаво, що даний рух зароджувалося в дворянській середовищі.
 3. Основна частина декабристів була заслана в Сибір (див. цікаві факти про Східний Сибір). Після оголошення амністії, практично всі революціонери повернулися назад додому.
 4. Крім Сибіру декабристів також засилали на Кавказ, де вони проходили службу в російській армії в якості рядових солдатів.
 5. Одними з головних ідей декабристів було скасування кріпосного права і самодержавства.
 6. На погляди декабристів вплинули праці таких мислителів, як Руссо, Монтеск’є і Вольтер.
 7. Цікавий факт, що декабрист Олександр Луцький пробув на засланні 20 років, зробивши 2 невдалих втечі. Однак вийшовши на волю по амністії, він передумав їхати додому. Це було пов’язано з тим, що колишній юнкер встиг створити сім’ю та придбати нерухомість.
 8. Чимало декабристів були учасниками Вітчизняної війни 1812 р.
 9. 11 дружин декабристів вирішили відправитися в заслання разом з чоловіками. При цьому російський цар надавав їм можливість офіційно розлучитися з ув’язненими.
 10. Серед засланців декабристів був один з близьких товаришів Пушкіна (див. цікаві факти про Пушкіна), з яким поет навчався в одному ліцеї – Вільгельм Кюхельбекер.
 11. Чи знаєте ви, що відсилання до декабристів є також в незакінченої глави «Євгенія Онєгіна»?
 12. До смертної кари через повішення були засуджені 5 декабристів. В процесі страти Муравйов-Апостол, Каховський і Рилєєв зірвалися з петлі, після чого були повішені вдруге.

Це були найцікавіші факти про декабристів. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про історію – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *