Цікаві факти про Східний Сибір

Цікаві факти про Східний Сибір

Цікаві факти про Східний Сибір – це можливість більше дізнатися про азіатської території Росії. Дана місцевість покрита густими лісами, в яких можна зустріти самих різних тварин і птахів.

У Сибіру особливо холодна зима, унаслідок чого багато туристів не розуміють, як місцеві жителі можуть виживати в таких суворих умовах. Нижче ми розглянемо найцікавіші факти про Східного Сибіру.

18 цікавих фактів про Східний Сибір

 1. У Східній Сибіру протікають 2 найбільші російські ріки Єнісей і Лена.
 2. Красноярськ є найбільшим містом в даному регіоні.
 3. Взимку у Східній Сибіру температура може опускатися до -50 ⁰С.
 4. Різниця в коливаннях між зимовими і літніми температурами становить 40-65 ⁰ С, а в Східній Якутії до 100 ⁰С!
 5. Цікавий факт, що близько 50% російських лісів припадають на Східну Сибір.
 6. У Східній Сибіру розташовується чимало заповідників, що знаходяться під охороною держави.
 7. Даний регіон багатий різними корисними копалинами. Тут йде видобуток нафти, вугілля, солі і золота. Крім цього в околицях між Якутією та Красноярському сьогодні активно видобуваються алмази.
 8. Чи знаєте ви, що закарпатська область є єдиним регіоном РФ, живуть одночасно в 3-х годинних поясах?
 9. На території Східного Сибіру розташовується Байкал – найбільше озеро на планеті. Байкал також є найбільшим прісноводним водоймою в світі.
 10. Красноярський край – найбільший російський край і другою за площею серед усіх регіонів держави.
 11. Бурятія займає більше половини території басейну Байкалу.
 12. Іркутська область, розташована у Східній Сибіру є найбільшим регіоном РФ, не має виходу до моря.
 13. Якутія вважається світовим рекордсменом за абсолютною величиною мінімальної температури. У горах температура може опускатися до -70 ⁰С!
 14. У тій же Якутії, морози можуть тривати від 7 до 9 місяців, що робить даний регіон лідером на планеті за загальної тривалості часу з негативними температурами в році.
 15. У Забайкаллі археологи вперше виявили останки лускатих динозаврів разом з кістками найдавніших ящерів, тіла яких були вкриті пір’ям.
 16. Знаменитий Тунгуський метеорит впав на території Східної Сибіру. Досі вчені не можуть прийти до єдиної думки щодо того, чи був це справді метеорит, або ж це були експерименти відомого винахідника Ніколи Тесли.
 17. У якутській річки Вілюй зареєстрована найбільша глибина промерзання землі – 1,3 км! Завдяки цьому тут йде активна видобуток алмазів з кімберлітових трубок, оскільки стінки кар’єра не піддаються руйнуванню.
 18. Найбільші сніжинки, що випадали в Східному Сибіру, перевищували в діаметрі 30 див. Цей випадок був зафіксований в 1971 р.

Це були найцікавіші факти про Східний Сибір. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code