Цікаві факти про Едгара По

Цікаві факти про Едгара По

Цікаві факти про Едгара Аллана По – це чудова можливість дізнатися більше про творчість американського письменника. Його вважають родоначальником сучасного детектива, а також такого жанру як психологічна проза. За своє життя літератор написав чимало творів, які увійшли у світову класику.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Едгара По.

19 цікавих фактів про Едгара По

 1. Едгар Аллан По (1809-1849) – поет, письменник, літературний критик, есеїст, журналіст, драматург і романіст.
 2. Едгар По народився в родині акторів.
 3. Незабаром після появи на світло батько майбутнього письменника пішов з сім’ї, а через рік не стало його матері. В результаті хлопчика усиновила сім’я Алланов.
 4. Під час навчання в школі Едгар По вивчав французьку, грецьку та латинську мови. Завдяки цьому юнак міг читати в оригіналі Вергілія, Овідія і Цезаря (див. цікаві факти про Цезаря).
 5. Вступивши до вузу, Едгар Аллан По почав зловживати алкоголем, а також пристрастився до азартних ігор. Коли у недбайливого студента накопичився пристойний картковий борг, вітчим відмовився оплачувати його. У результаті був змушений кинути навчання.
 6. На початку своєї письменницької діяльності Едгар Аллан По складав вірші. Деякі біографи вважають, що він почав писати вірші ще до вступу до вузу, але точно про це нічого невідомо.
 7. Цікавий факт, що належав до числа перших американських літераторів, які зробили новелу основною формою власної творчості.
 8. Твори Едгара Аллана По були написані в жанрах детектива, фантастики, сатири, містифікації та літератури жахів.
 9. Праці З справили помітний вплив на розвиток космології і криптографії.
 10. Азартні ігри стали причиною серйозних конфліктів між Едгаром По і його вітчимом. У підсумку хлопця вигнали з будинку, після чого він почав шукати для себе підходящу роботу.
 11. Протягом усього життя літератор прагнув заробляти на життя виключно письменницькою діяльністю. Внаслідок цього він часто стикався з матеріальними труднощами, так як Америка тоді ще не була економічною наддержавою.
 12. Проблеми зі спиртним супроводжували Едгара Аллана По до кінця днів.
 13. У 27-річному віці Едгар По взяв собі за дружину свою кузину, якої тоді ще не було й 14 років.
 14. Перу Едгара Аллана По належать 2 повісті, поеми 2, 1 п’єса, приблизно 70 оповідань, 50 віршів та 10 есе.
 15. Свої перші роботи По публікував під псевдонімом «Бостонец».
 16. Цікавий факт, що за своє всесвітньо відомий вірш «Ворон» Едгар По удостоївся премії лише в $9.
 17. Точна причина смерті Едгара Аллана По досі залишається невідомою.
 18. На похоронній церемонії американського письменника було лише 7 осіб, включаючи священнослужителя і могильників.
 19. Через 24 роки після смерті Едгара По, його останки були перепоховані, а на могилі встановлено пам’ятник із зображенням ворона.

Це були найцікавіші факти про Едгара Аллана По. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *