цікаві факти про екологію

Цікаві факти про екологію

Цікаві факти про екологію – це прекрасна можливість дізнатися більше про справжній стан справ у природі. З кожним роком екологи попереджають людей про те, наскільки велику загрозу для навколишнього середовища несе діяльність людини.

Отже, пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про екологію.

13 цікавих фактів про екологію

 1. У перекладі з давньогрецької слово «екологія» означає «будинок або майно».
 2. Чи знаєте ви, що Швеція (див. цікаві факти про Швецію) закуповує сміття у інших країн? Шведи отримують з нього електроенергію. Тільки 4% відходів закопується в землю, тоді як з основної частини видобувається достатньо дешева енергія.
 3. На думку американських вчених кішки завдають великої шкоди екології. Вони стали винуватцями винищення більше 30 видів тварин. В одній тільки Америці кішки вбивають приблизно 20 млрд. ссавців і близько 4 млрд. птахів.
 4. Виявляється, сьогодні існує «Рух за добровільне зникнення людства». Його прихильники закликають людей відмовитися від народження дітей, оскільки Землі загрожує перенаселення. Цікавий факт, що в кінцевому рахунку активісти пропонують людям взагалі поступово зникнути.
 5. Спортивна фірма «Nike» ще в минулому столітті відкрила в різних країнах пункти прийому старих кросівок для їх подальшої переробки. Перероблене взуття використовується потім для покриття спортивних майданчиків, а також застосовується у виробництві бігових доріжок.
 6. Цікаво, що у шведському місті Гельсінгборг місцевий крематорій опалює близько 60 000 будівель.
 7. Екологія як комплекс наук взаємопов’язана з такими науками як біологія, хімія, математика, географія, епідеміологія, біогеохімія, соціологія і фізика (див. цікаві факти про фізику).
 8. Як відомо ріг носорога представляє собою велику цінність, внаслідок чого тварини часто стають жертвами браконьєрів. Саме тому в деяких державах влада вирішила навмисно відпилювати роги у носорогів, щоб врятувати їх від зловмисників.
 9. Англійська компанія «KraftFoods», що виробляє каву, побудувала електростанцію, що працює на кавовій гущі.
 10. У північній частині Тихого океану можна побачити гігантську сміттєву пляма, що складається з більше 100 млн тонн сміття з пластику. Пляма настільки величезна, що його навіть називали Східним сміттєвим континентом.
 11. Цікавий факт, що кожен рік на планеті вирубується 11 млн тропічних лісів, що в 10 разів перевищує масштаби лісовідновлення.
 12. В Австралії над шосе протягнуто безліч штучних ліан, за яким коали можуть безпечно переходити через дорогу.
 13. В Швейцарії придумали розумно використовувати тепло, яке виробляється серверами датацентру «IBM». Воно підігріває воду в місцевому басейні.

Це були найцікавіші факти про екологію. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите цікаві факти про природу – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code