цікаві факти про Ермітаж

Цікаві факти про Ермітаж

Цікаві факти про Ермітаж розкажуть про особливості цієї величної будівлі і експонати, розташованих у ньому. У цьому всесвітньо відомому музеї зібрано приблизно 3 млн. різних творів мистецтва. Станом на 2018 р. Ермітаж зайняв серед музеїв 9-е місце в світі по відвідуваності.

26 цікаві факти про Ермітажі

 1. У перекладі з французької Ермітаж означає «місце усамітнення» або «келія».
 2. Ще з 18-го століття в Ермітажі постійно живе безліч котів, необхідних для лову гризунів. Завдяки цьому вдається зберегти безцінні полотна та інші предмети мистецтва.
 3. Цікавий факт, що у кожного кота є свій паспорт і медична картка.
 4. Коли під час блокади Ленінграда всі коти загинули, Ермітаж в буквальному сенсі кишів щурами.
 5. До приходу до влади більшовиків, музей називався Імператорським Ермітажем.
 6. В Ермітажі зберігається 24 картини Рембрандта. Ця найбільша колекція полотен художника, що знаходяться за межами його рідних Нідерландів.
 7. Чи знаєте ви, що квитки для іноземних відвідувачів коштують набагато дорожче, ніж для російських громадян?
 8. Ініціатором створення Ермітажу була Катерина 2.
 9. Музейний комплекс складається з 365 залів. Цікавий факт, що якщо ви вирішите відвідати всі ці приміщення, то вам доведеться пройти не менше 24 км!
 10. А ось ще один цікавий факт, який може привести вас в подив. Виявляється, що якщо ви захочете подивитися всі експонати Ермітажу, витрачаючи на кожен з них по 1 хвилині, то для цього вам знадобиться приблизно 11 років. При цьому на перегляд творів мистецтва доведеться приділяти по 8 годин в день.
 11. Чи знаєте ви, що до революції Зимовий палац не тільки вміщував у собі Ермітаж, але також був царською резиденцією.
 12. В Ермітажі є експонати, виконані з татуйованою людської шкіри.
 13. До середини 19-го століття вхід у музей для простих людей був закритий.
 14. Цікаво, що зайти в Ермітаж довгий час не вдавалося навіть Олександру Пушкіну. Отримати перепустку йому допоміг Василь Жуковський, який був наставником цесаревича Олександра 2.
 15. Ермітаж вважається найбільшою картинною галереєю на планеті.
 16. Щорічно музей відвідують понад 5 млн. чоловік.
 17. Цікавий факт, що раніше поруч з Малим Ермітажем знаходився гараж Миколи 2, в якому стояла його особиста колекція автомобілів. На жаль, але всі машини були вивезені більшовиками під час революції. Тому до наших днів не збереглася жодна з них.
 18. Для поповнення державної скарбниці, у 30-х роках радянський уряд розпродало близько 50 унікальних автомобілів імператора.
 19. В Ермітажі можна побачити цікаву карткову колекцію генерала Івкова. За своє життя йому вдалося зібрати понад 2000 гральних колод з різних куточків землі.
 20. Серед всіх російських пам’яток, тільки в Ермітажі можна побачити оригінальні полотна великого Леонардо да Вінчі.
 21. Любителі історії можуть на власні очі побачити ту саму табакерку, якою був убитий Павло 1.
 22. Цікавий факт, що кожен з царів волів жити в різних приміщеннях. Приміром, Микола 2 проживав у досить скромних покоях на 3 поверсі. Цікаво, що цар спав на розкладного ліжка.
 23. Дах Зимового палацу прикрашають 176 статуй. Архітектор розташував їх там, щоб приховати від очей спостерігачів пічні труби.
 24. Фасад Ермітажу забарвлювався в різні кольори. В зелений колір його пофарбували після закінчення Великої Вітчизняної війни (1941-1945).
 25. Під час війни підвальні приміщення Ермітажу виступали в якості бомбосховищ.
 26. Під час тієї ж війни велика частина експонатів Ермітажу (понад 2 млн. одиниць) була евакуйована на Урал. Цікаво, що після повернення експонатів назад в музей, жоден з них не був загублений.

Це була найцікавіша інформація про Ермітаж. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *