цікаві факти про Азербайджан

Цікаві факти про Азербайджан

Цікаві факти про Азербайджан дозволять вам дізнатися про особливості цієї країни, розташованої на сході Закавказзя. Жителі Азербайджану відрізняються гостинністю і працьовитістю, завдяки якому щорічно збирають багаті врожаї.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Азербайджанську Республіку.

21 цікавий факт про Азербайджан

 1. Азербайджан являє собою багатонаціональну країну, в якій проживають представники багатьох релігій.
 2. Велика частина азербайджанців сповідують іслам, а менша – християнство та іудаїзм.
 3. Цікавий факт, що Азербайджан став першою державою де була відкрита нафтова свердловина і де знаходилася найстаріша нафтова платформа на морі – «Нафтові камені». Цікаво, що ця платформа занесена в Книгу рекордів Гіннеса.
 4. Девіз Азербайджану – «Країна вогнів».
 5. Чи знаєте ви, що перша електричка в історії СРСР була запущена в Баку – столиці Азербайджану? Це трапилося в 1926 р.
 6. В долині Араз розташовується найдавніше родовище солі на планеті. Тут її добували ще 5000 років тому.
 7. Азербайджан є першою мусульманським державою на Землі, перейшовшою до демократичної форми правління. Завдяки цьому, жінкам вдалося домогтися таких же прав, як і чоловікам.
 8. Місцеві історики запевняють, що знаменита Шапка Мономаха була виконана азербайджанськими умільцями. Вірити цьому чи ні вирішувати вам.
 9. Цікавий факт, що Азербайджан є рекордсменом світу за кількістю грязьових вулканів.
 10. Тут розташовується гора Янар Даг, з вершини якої регулярно викидається полум’я вогню. Вона розташовується неподалік від столиці, а живить полум’я, перебуваюче під горою газове родовище.
 11. На думку Всесвітньої Ради Подорожей та Туризму Азербайджан сьогодні випереджає всі країни у сфері розвитку туризму.
 12. У радянську епоху серед усіх республік СРСР, кондиціонери виготовлялися тільки в Азербайджані.
 13. У Баку розташовується озеро Масазир, вода в якому має рожевий колір. У ньому містяться великі запаси солі, які придатні для промислових цілей.
 14. Гордістю Азербайджану є карабахський скакун. Цей кінь відрізняється витривалістю, швидкістю і високим інтелектом. Цікавий факт, що ця порода розводиться тільки тут і ніде більше.
 15. З кінця 19-го століття по початок 20-го, в Азербайджані спостерігалося різке зростання населення. За 60 років воно збільшилося більш ніж у 33 рази!
 16. Чи знаєте ви, що в Баку на початку минулого століття існувала своя Нобелівська премія, заснована родичем Альфреда Нобеля – Еммануїлом? Такої престижної нагороди отримав той чоловік, який вніс найбільший внесок у розвиток нафтовидобутку.
 17. Жителі Азербайджану воліють вживати чай з варенням, приправлений м’ятою, чебрецем або рожевою водою.
 18. Азербайджанські грошові купюри (манати) зовні дуже схожі на євро.
 19. У 2014 р. в столиці Азербайджану був урочисто відкритий Музей килима. Цікавий факт, що музей побудований у вигляді згорнутого в рулон килима.
 20. З раннього віку матері вчать своїх дочок в’язання гачком, щоб ті в майбутньому змогли взяти участь у національному конкурсі – «Сім красунь». Щоб перемогти в ньому, необхідно за мінімальний час зв’язати найкращу пару шкарпеток.
 21. Традиційним видом спорту в Азербайджані є – човган. Ця командна гра вважається попередницею сучасного кінного поло.

Це була найцікавіша інформація про Азербайджан. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни– підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *