Цікаві факти про газети

Цікаві факти про газети

Цікаві факти про газети – це чудова можливість дізнатися більше про розвиток друкарні. Хоча сьогодні все більшу популярність отримують електронні видання, паперова преса залишається затребуваною у багатьох людей. Жителі деяких країн люблять починати свій день з чашки кави і свіжого номера газети.

Отже, перед вами найцікавіші факти про газети.

12 цікавих фактів про газети

 1. До того, як була налагоджена друк газет в промислових масштабах, люди дізнавалися про свіжі новини з рукописних видань.
 2. Газета отримала свою назву на честь дрібної італійської монети – «газетты». Приблизно 400 років тому італійці платили одну «газетту», щоб прочитати щоденну зведення новин, яку вивішували в конкретному місці.
 3. У Стародавньому Римі також існували подібності сучасних газет, в яких писали про різні новини. Цікаво, що з часом Юлій Цезар (див. цікаві факти про Цезаря) наказав включати в них останні рішення і закони, прийняті Сенатом.
 4. Перша в історії газета, в звичному для нас вигляді, з’явилася в Китаї в 911 р. Вона являла собою дерев’яні таблички, на яких були оттиснены ієрогліфи.
 5. Широка друк паперових газет почалася в середині 15 століття, після того як Іоганном Гутенбергом був сконструйований друкарський верстат.
 6. Цікавий факт, що перша реклама з’явилася у французькій газеті «La Gazette», яка видавалася ще в 17 столітті.
 7. В індійському місті Ченнаї на мові урду досі видається рукописна газета «Мусульман». Вийшов перший примірник потім віддається в широку друк.
 8. Перша газета в Америці була надрукована лише у 1690 р., проте невдовзі її випуск довелося зупинити. Це було пов’язано з тим, що в ній публікувалися різні плітки і провокаційні матеріали, які породжували міжнаціональну ненависть. Наступна газета з’явилася лише через 14 років.
 9. На території Російської Федерації (див. цікаві факти про Росію) публікується близько 50 000 газет.
 10. Найбільш відомою газетою на землі вважається британське видання «Guardian», яка видається вже близько 2-х століть.
 11. Чи знаєте ви, що найбільш поширеним інформаційним жанром є замітка? Вона повідомляє читачам про важливий факт або, якомусь соціальному подію.
 12. Англійському поету Чарльзу Лэму належить наступна фраза: «Газети завжди збуджують цікавість – і ніколи його не виправдовують».

Це були найцікавіші факти про газети. Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите різні цікаві факти – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *