Цікаві факти про Гоголя

Цікаві факти про Гоголя

Цікаві факти про Гоголя – це чудова можливість дізнатися більше про творчість російського письменника. Його книги перекладені на багато мов світу. Микола Васильович був вельми загадковаю і замкнутою людиною, що спричинило за собою безліч чуток і легенд про нього.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Гоголя.

17 цікавих фактів про Гоголя

 1. Микола Гоголь (1809-1852) – письменник, прозаїк, драматург, поет, публіцист і літературний критик.
 2. Гоголь походив із старовинного козацького роду Гоголів-Яновських.
 3. Цікавий факт, що мати Гоголя, Марію Іванівну, видали заміж у 14-річному віці за чоловіка, який був удвічі старший за неї.
 4. У батьків Миколи Гоголя народилося 6 хлопчиків та 6 дівчаток, однак більше половини дітей померли ще в дитинстві.
 5. Чи знаєте ви, що спочатку Гоголь хотів пов’язати своє життя з театром? Для цього він приїхав у Санкт-Петербург, однак його акторська кар’єра так і не склалася.
 6. Микола Гоголь любив рукоділля. Наприклад, він умів плести, ткати пояси і шити наряди для своїх сестер.
 7. За словами самого письменника, він не збирався спалювати 2-й том «Мертвих душ», як і ряд інших творів. На такі вчинки його нібито штовхав «злий дух».
 8. В процесі написання тієї чи іншої книги, Гоголь часто катав кульки з хліба або їв різні солодощі.
 9. Микола Гоголь любив пригощати своїх гостей напоєм, який він іронічно називав «гоголем-моґелем». Він був приготовлений з козячого молока і рома.
 10. Після смерті класика його статки оцінено всього в 43 рубля. Найціннішою річчю виявилися золоті годинники, які колись належали Василю Жуковському, які той зберігав у пам’ять про Олександра Пушкіна (див. цікаві факти про Пушкіна).
 11. Незадовго до смерті Гоголь відмовився від їжі, зліг у ліжко і впав у безпам’ятство.
 12. Коли Микола Гоголь виїжджав з номера готелю, він часто забирав з собою цукор, який потім вживав під час роботи. Письменник був справжнім ласунам, здатним за раз з’їсти банку варення.
 13. Гоголь стверджував, що коли його оглядали французькі лікарі, вони помітили у його тілі цікаву аномалію. Шлунок письменника нібито був перевернутий «догори ногами».
 14. Микола Гоголь ніколи не був одруженим і не мав дітей. Більш того, не збереглося жодних відомостей про його стосунки з жінками.
 15. Надгробний камінь, спочатку лежав на могилі Гоголя, сьогодні можна побачити на місці поховання Михайла Булгакова (див. цікаві факти про Булгакова). Камінь викупила і встановила вдова автора «Майстра і Маргарити».
 16. Микола Гоголь відчував панічний страх при настанні грози.
 17. Класик був вкрай незадоволений своїм носом. Цікаво, що на всіх портретах Гоголя його ніс виглядає по-різному. Існує думка ніби таким чином, художники хотіли заплутати майбутніх дослідників життя Миколи Васильовича.

Це були найцікавіші факти про Гоголя. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділитеся нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *