Цікаві факти про Гондурас

Цікаві факти про Гондурас

Цікаві факти про Гондурас – це прекрасна можливість дізнатися більше про Центральну Америку. З давнього часу територію країни населяли індіанські племена, які залишили після себе багату культуру і традиції. Сьогодні держава не може похвалитися сильною економікою, тому рівень життя місцевого населення залишає бажати кращого.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Республіку Гондурас.

18 цікавих фактів про Гондурас

 1. Датою проголошення незалежності Гондурасу від Іспанії є 1821 р.
 2. В Тегусігальпі, гондурасу столиці, розташовується один з найнебезпечніших аеропортів на планеті. Його злітно-посадкова смуга не тільки коротке, але ще і знаходиться неподалік від гірських вершин (див. цікаві факти про гори).
 3. А ось порт Пуерто-Кортесом навпаки вважається одним з найбільш безпечних портів на землі.
 4. Гондурас знаходиться на другому місці в світі з виробництва бананів.
 5. На вулицях Гондурасу часто відбуваються бійки і перестрілки наркокартелів. З цієї та інших причин, країна вважається найбільш небезпечною для життя у всій Центральній Америці.
 6. Цікавий факт, що священним птахом держави є червоний папуга ара.
 7. Національна валюта Гондурасу, лемпіра, отримала свою назву на честь індіанського вождя, який в 16 столітті пішов війною проти іспанських конкістадорів.
 8. Якщо вірити одній легенді, то відомий пірат капітан Кідд, закопав свої скарби на одному з місцевих островів.
 9. В число основних визначних пам’яток Гондурасу входять руїни споруд, побудованих цивілізацією майя (див. цікаві факти про майя).
 10. Народ гаріфуна, проживає в Гондурасі, знаходиться в списку Всесвітньої нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Цьому народові вдалося зберегти свою корінну музику і танці, які більше не зустрічаються ні в якому іншому місці на землі.
 11. Президент Гондурасу може знаходиться у влади лише протягом одного терміну, який триває протягом 4-х років.
 12. В департаменті Йоро в червні кожного року йде рибний дощ, залишаючи після себе на землі сотні різних риб. Подібне явище триває вже понад століття.
 13. Девіз республіки: «Свобода, суверенність і незалежність».
 14. У 1969 р. між Гондурасом і Сальвадором почався військовий конфлікт, причиною якого став футбольний матч. Війна тривала менше тижня, але за цей невеликий період було вбито кілька тисяч чоловік.
 15. Цікавий факт, що острови Гондурасу оточують найбільші живі коралові рифи в світі.
 16. Всі магазини, розважальні заклади, кафе і ресторани знаходяться під озброєною охороною солдатів. Крім цього, гондурасці майже ніколи не виходять на вулицю без будь-якої зброї.
 17. Жителів Гондурасу прийнято називати не тільки по імені, але і згадувати при цьому їх професію.
 18. Відповідно до законодавства цієї держави, діти не зобов’язані мати середню освіту. Як правило, відучившись в школі кілька років, підлітки вже починають працювати.

Це були найцікавіші факти про Гондурас. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *