Цікаві факти про Ернеста Хемінгуея

Цікаві факти про Хемінгуея

Цікаві факти про Хемінгуея – це чудова можливість дізнатися більше про творчість американського літератора. Хемінгуей отримав всесвітню популярність завдяки своїм романам, які були короткими і відрізнялися насиченим змістом. Письменник вніс великий внесок в розвиток літератури минулого століття.

Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві факти з життя Ернеста Хемінгуея.

34 цікаві факти про Гемінґвея

 1. Ернест Хемінгуей (1899-1961) – письменник, прозаїк і журналіст.
 2. Твори Хемінгуея в основному написані в стилі модернізму і реалізму.
 3. Письменник був названий на честь діда по лінії матері.
 4. Цікавий факт, що в дитинстві мати Хемінгуея часто вдягала сина в дівочі вбрання. Більш того, хлопчика вперше підстригли, коли йому було вже 6 років.
 5. Ернест ріс і виховувався в заможній родині і ні в чому не мав нестачі. Його батько був процвітаючим лікарем, а мама працювала оперною співачкою.
 6. Як-то раз Хемінгуей зізнався, що ніколи не любив свою матір.
 7. Чи знаєте ви, що коли майбутньому письменникові було всього 4 роки, батько почав навчати його полювання і лову риби (див. цікаві факти про риб)?
 8. У дитинстві батьки змушували Ернеста вчитися грати на віолончелі, незважаючи на те, що хлопчик не мав музичними здібностями.
 9. Хемінгуей був дуже прив’язаний до свого діда, який навіть подарував 12-річному онукові мисливську рушницю.
 10. Вперше письменницькою діяльністю Ернест зайнявся ще в юності, коли писав статті для шкільної газети.
 11. Хемінгуей-старший звів рахунки з життям, застрелився з рушниці.
 12. Цікавий факт, що на початку Першої світової війни (1914-1918) Хемінгуей зголосився на фронт добровольцем, однак через проблеми з лівим оком, був визнаний непридатним для служби.
 13. Тим не менш Ернест Хемінгуей все ж зміг взяти участь у війні в якості водія в Червоному Хресті.
 14. У житті письменника було багато випадків, коли він перебував на межі життя і смерті. Він більше 10 разів потрапляв в дорожні аварії, 2 рази був поранений на полюванні, а в одному з боїв був поранений відразу 273 мінометними осколками.
 15. Хемінгуей кульгав на одну ногу, оскільки його колінна чашечка була розбита кулею і замінена протезом.
 16. У розпал Другої світової війни (1939-1945) Ернест Хемінгуей познайомився з Екзюпері (див. цікаві факти про Екзюпері), який тоді займався не тільки письменницькою діяльністю, але і служив військовим льотчиком.
 17. Під час навчання в школі Хемінгуей захоплювався боксом, легкою атлетикою, водним поло та футболом.
 18. Відомий випадок, коли Ернест виграв парі, зумівши написати самий короткий і зворушливий розповідь, що складається всього з 6 слів: «Продаються дитячі черевички. Неношені» (в оригіналі – «For sale: baby shoes, never worn»).
 19. Письменник не любив давати автографи, однак деяким шанувальникам все ж вдавалося їх отримати. З цієї причини вартість автографів Хемінгуея була дуже висока.
 20. Цікавий факт, що Ернест Хемінгуей був без розуму від кішок, яких у нього налічувалося більше 20! Відомий випадок, коли він був змушений застрелити свого кота, збитого автомобілем. Цей епізод став одним з найбільш важких в його житті.
 21. У період війни проти нацистів, Хемінгуей працював військовим журналістом.
 22. У улюбленого кота прозаїка, Снєжка, було по 6 пальців на лапах. Його нащадки й сьогодні живуть у будинку-музеї Хемінгуея в Америці. При цьому у більшості тварин налічується така ж кількість пальців на лапах.
 23. Ернест Хемінгуей з недовірою ставився до похвали літературних критиків та шанувальників своєї творчості.
 24. Цікаво, що Хемінгуей випробовував панічний страх під час виступів на сцені.
 25. Ернест Хемінгуей володів завидною безстрашністю і мужністю. Наприклад, він брав участь у кориді, не боявся входити в клітку з левами (див. цікаві факти про левів), а одного разу вийшов на ринг проти чемпіона Америки з боксу.
 26. Шанувальники творчості письменника дали йому ласкаве прізвисько – «папа Хем».
 27. У 1954 р. Хемінгуей удостоївся Нобелівської премії з літератури за повість «Старий і море».
 28. На честь письменника була названа мала планета, відкрита в 1978 р.
 29. Чи знаєте ви, що як-то раз Хемінгуей викрав пісуар з улюбленого бару, де він був частим гостем. Класик заявив, що залишив там так багато грошей, що тепер пісуар має по праву належати йому. При цьому, у господаря закладу не було ніяких претензій до знаменитого клієнту.
 30. У 1961 р. у віці 61 року, Хемінгуей звів рахунки з життям, застрелившись із своєї рушниці, як це колись зробив його батько.
 31. Цікавий факт, що батько, сестра і брат Хемінгуея також вчинили самогубства.
 32. В останні роки життя письменник перебував у важкій депресії, яка супроводжувалася манією переслідування. Хемінгуея замкнули в психіатричній лікарні, намагаючись вилікувати його за допомогою електрошоку. Це призвело до того, що він частково втратив пам’ять і вже більше не міг займатися літературою.
 33. Через 50 років після смерті Ернеста Хемінгуея з’ясувалося, що за ним дійсно вело стеження ФБР. Прозаїка необґрунтовано підозрювали в шпигунстві.
 34. Хемінгуей 4 рази був одружений, однак в його житті було і чимало коханок.

Це були найцікавіші факти про Хемінгуея. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *