Цікаві факти про Івана Федорова

Цікаві факти про Івана Федорова

Цікаві факти про Івана Федорова – це чудова можливість дізнатися більше про історію друкарства. Він є засновником друкарні в Руському воєводстві Речі Посполитої. Багато хто вважає його першим російським книгопечатником.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Івана Федорова.

12 цікавих фактів про Івана Федорова

 1. Іван Федоров, який жив у 16 столітті, є першим видавцем точно датованої друкованої книги на Русі, яка називалася «Апостол». За традицією, часто називається «першим російським книгопечатником».
 2. Оскільки в той період історії східнослов’янських землях прізвища ще не були встановлені, Іван Федоров по-різному підписував свої праці. Нерідко він видавав їх під назвою – Іван Федорович Москвітін.
 3. Книгодрукування в Росії (див. цікаві факти про Росії) почалося в період правління Івана 4 Грозного. За його розпорядженням були запрошені європейські майстри цієї справи. Тому прийнято вважати, що в першій друкарні Іван Федоров працював в якості підмайстра.
 4. Про особисте життя і сім’ї Федорова нам нічого невідомо, за винятком того, що він народився в Московському князівстві.
 5. На друк першої книги – «Апостол», у Івана Федоровича пішло близько 11 місяців.
 6. Цікаво, що до «Апостола», на Русі вже були надруковані книги тими ж європейськими умільцями, однак на жодній з них немає ні дати друку, ні відомостей про автора.
 7. Цікавий факт, що завдяки зусиллям Івана Федорова була випущена перша повна Біблія церковнослов’янською мовою.
 8. У Федорова були вельми непрості відносини з представниками духовенства, які виступали проти друкарської справи. Очевидно, священнослужителі боялися зниження цін на літературу, а також не хотіли позбавляти заробітку ченців-переписувачів.
 9. Сам Іван Федоров писав, що Іван Грозний добре до нього ставився, але з причини постійних нападок з боку начальників, він був змушений залишити Москву і переїхати на територію Речі Посполитої, а потім і до Львова.
 10. Федоров був дуже обдарованою людиною, яка знає толк не тільки в книгодрукуванні, але і в інших сферах. Цікавий факт, що він відзначився, як талановитий виробник артилерійської зброї і винахідник першої в історії багатоствольної мортири.
 11. Чи знаєте ви, що точне зображення Івана Федорова невідомо? Більш того, немає навіть жодного словесного портрета книгопечатника.
 12. На честь Івана Федорова названо 5 вулиць в Росії та Україні.

Це були найцікавіші факти про Івана Федорова. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділитеся нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *