Завдання Канта

Завдання Канта

Завдання Канта про годинник – це відмінна можливість поворухнути звивинами і активувати свої сірі клітинки, що дуже корисно.

Як відомо, наш мозок не любить напружуватися. При будь-яких життєвих труднощах він шукає найбільш легкий шлях вирішення завдання, щоб уникнути перенапруження. І це зовсім не погано.

Адже згідно з дослідженнями вчених, наш мозок, складаючи лише 2% маси тіла, споживає до 20% всієї енергії.

Однак для того, щоб розвивати логічне мислення (див. Основи логіки) і взагалі, стимулювати інтелектуальні здібності, мозок потрібно примусово тренувати. В буквальному сенсі слова, як це роблять спортсмени в спортзалі.

В якості чудової гімнастики для розуму рекомендується використовувати головоломки та логічні задачі, що не вимагають спеціальних математичних, або будь-яких інших знань. Деякі з них наведемо нижче:

  • Завдання Льва Толстого про шапку;
  • Загадка фальшивих монет;
  • Завдання Ейнштейна.

Завдання Канта про годинник

В даному пості ми розповімо одну цікаву історію з життя великого німецького філософа Іммануїла Канта (1724-1804).

Як відомо, Кант був холостяком і мав настільки вкорінені звички, що мешканці Кенігсберга (сучасного Калінінграда) угледівши, як він проходить повз того чи іншого будинку, могли перевіряти по ньому свої годинники.

Одного разу ввечері Кант з жахом виявив, що настінні годинники в його кабінеті відстали. Очевидно, що слуга, який в той день вже скінчив працювати, забув їх завести.

Великий філософ ніяк не міг дізнатися, котра година, бо його наручний годинник перебували в ремонті. Тому він не став переставляти стрілки, а пішов у гості до свого друга Шмідту, купцеві, що жив приблизно в милі від Канта.

Увійшовши в будинок, Кант глянув на годинник у вітальні і, пробувши в гостях кілька годин, відправився додому. Він повертався тією ж дорогою, що й завжди, повільною, степеневої ходою, яка не змінювалася у нього протягом двадцяти років.

Кант не мав ні найменшого уявлення про те, скільки часу він йшов додому (Шмідт незадовго до цього переїхав і Кант ще не встиг визначити, скільки часу буде потрібно йому для того, щоб дійти до будинку свого друга).

Однак, увійшовши в хату, він відразу ж поставив годинник правильно.

Питання

Тепер, коли ви знаєте всі обставини справи, дайте відповідь на питання: яким чином Кант зумів дізнатися вірний час?

Настійно рекомендую спробувати вирішити цю задачу самостійно, так як вона не така вже й складна. Підкреслюю, що ніяких спеціальних знань не потрібно, тільки логіка і завзятість.

Відповідь на задачу Канта

Якщо ви все-таки вирішили здатися і дізнатися правильну відповідь на завдання Канта:

Йдучи з дому, Кант завів настінні годинники, тому, повернувшись і глянувши на циферблат, він відразу зрозумів, скільки часу він був відсутній. Кант точно знав, скільки годин він провів у Шмідта, тому що відразу після приходу в гості і перед відходом додому, дивився на годинник в передпокої.

Кант відняв цей час зі свого часу, протягом якого його не було вдома, і визначив, скільки часу зайняла прогулянка туди і назад.

Оскільки обидва рази він ішов одним і тим же шляхом з однаковою швидкістю, то дорога в один кінець зайняла у нього рівно половину обчисленого часу, що дозволило Канту отримати точний час повернення додому.

Якщо вам сподобалася завдання Канта – поділіться нею з друзями у соціальних мережах. Якщо вам взагалі подобаються логічні завдання та головоломки – підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *