Цікаві факти про Івана Калиту

Цікаві факти про Івана Калиту

Цікаві факти про Івана Калиту – це чудова можливість дізнатися більше про правителів з династії Рюриковичів. Під час свого правління він прагнув вивести Московське князівство на провідну роль серед сусідніх князівств.

Калиті вдалося привернути до себе ординських ханів, яким він неодноразово посилав дорогі подарунки.

Отже, перед вами найцікавіші факти з життя Івана Калити.

13 цікавих фактів про Івана Калиті

 1. Іван 1 Данилович Калита (1288-1340) – князь Московський, князь Новгородський і Великий князь Володимирський.
 2. Про точну дату народження Івана Калити до цих пір ведуться суперечки. Прийнято вважати, що він з’явився на світ у 1288 р.
 3. Цікавий факт, що «Калитою» на Русі називали великий кошель. Багато істориків вважають, що таке прізвисько Іван Данилович отримав через те, що був щедрою людиною. Він часто роздавав милостиню жебракам і жертвував великі суми на будівництво храмів.
 4. Бажаючи розширити межі Московського князівства, Іван Калита скуповував землі і поселення.
 5. Князі того часу отримували від ординських ханів спеціальні ярлики (дозволу), що давали їм право на князювання. Як правило, подібний ярлик видавався на певний час, проте Калиті його дали на довічний термін.
 6. Чи знаєте ви, що перші кам’яні споруди почали будуватися в епоху Івана Калити?
 7. Коли в Тверському князівстві почалося повстання проти татаро-монгольських загарбників, Іван Калита придушив його, не бажаючи псувати стосунків з Ордою. За це Узбек-хан дозволив московському князю власноруч збирати данину з усіх руських князівств.
 8. Іван Калити двічі перебував у шлюбі. Від двох дружин у нього народилося семеро дітей.
 9. Цікаво, що при правлінні Калити почали практикуватися династичні шлюби. Князь раціонально видавав заміж своїх дочок, завдяки чому зміцнював свій вплив на економічній і політичній аренах.
 10. Іван Калита переманив до Москви митрополита Володимира, перетворивши тим самим своє місто в духовний центр Русі.
 11. Оскільки Іван Калита зумів побудувати з ординськими ханами унікальні дипломатичні, і майже дружні стосунки, протягом півстоліття на Русі не було жодного набігу супротивників.
 12. Напередодні своєї смерті Іван Калита прийняв постриг в ченці, взявши собі ім’я Ананія.
 13. У 2001 р. Калиту зарахували до лику святих Москви у лику благовірних.

Це були найцікавіші факти про Івана Калиті. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code