Цікаві факти про Карла Великого

Цікаві факти про Карла Великого

Цікаві факти про Карла Великого – це прекрасна можливість дізнатися більше про всесвітньо відомих правителів. За своє життя він організував безліч військових компаній, завдяки яким кордону Франкської держави змогли суттєво розширитися. Крім цього, монарх провів чимало реформ і виявляв інтерес до розвитку сільського господарства.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Карла Великого.

24 цікаві факти про Карла Великого

 1. Карл 1 Великий (742/747-814) – король франків, король лангобардів, герцог Баварії і імператор Заходу з 800 р.
 2. Карл почав називатися «Великим» ще за життя.
 3. Чи знаєте ви, що саме по імені Карла рід Піпінідів отримав назву Каролінгів?
 4. Можливо ви не знали, але кумиром Наполеона Бонапарта був Карл Великий (див. цікаві факти про Наполеона).
 5. Про справжнє місце народження майбутнього монарха нічого не відомо. Згідно з офіційною версією, Карл Великий з’явився на світ у місті Ахен, який сьогодні розташований на території сучасної Німеччини.
 6. Король франків перебував у шлюбі 6 разів.
 7. Коли Піпін Горбатий, один з синів Карла Великого, виріс він захотів захопити владу в свої руки, намагаючись повалити рідного батька з престолу. Однак у нього нічого не вийшло і незабаром Піпіна до кінця життя ув’язнили в монастир.
 8. Коли Карл Великий захватив землі ломбардів, ставши їхнім правителем, він зробив колишнього монарха своїм васалом.
 9. Цікавий факт, що коли Карл надав підтримку Папи римського, він зміг добитися того, щоб його офіційно оголосили Імператором Заходу.
 10. Після того, як Карлу Великому вдалося придушити бунт в уже опанованій Саксонії, він розпорядився стратити 4500 військовополонених, які нібито були ініціаторами повстання.
 11. Цікаво, що Карл Великий зміг завоювати так багато земель, що за своєю площею вони були порівнянні з територією Західної Римської Імперії.
 12. Вважається, що Карл був малограмотною людиною, хоча і вмів читати латинською мовою.
 13. Найбільшим ураженням монарха вважається битва в Ронсевальській ущелині, коли його військо було розбите іспанцями.
 14. Карл Великий окупував більшу частину Франції, а також приєднав до своїх володінь території Італії (див. цікаві факти про Італію).
 15. Карл вів і брав участь у війнах протягом приблизно 40 років свого життя.
 16. Карл Великий йшов війною проти десятків різних народів, включаючи і слов’ян.
 17. Імператор був ревним християнином, внаслідок чого дотримувався традиційних свят і обрядів.
 18. В останнє десятиліття життя Карл Великий відчував великі труднощі з набігами з боку вікінгів, які часто розоряли міста і швидко поверталися на свої землі.
 19. Цікавий факт, що саме Карл був першим європейським імператором з часів Стародавнього Риму.
 20. Карл Великий видав указ, згідно з яким всі дворянські діти повинні були навчатись грамоті, вивчаючи всі відомі на той час науки.
 21. Вчені досліджували останки короля франків прийшли до висновку, що він володів міцним статурою і мав зріст близько 192 див.
 22. Згідно з документами, у Карла Великого було світле волосся, довгий ніс і виразні очі. Також варто відзначити, що у нього був високий голос, який не зовсім відповідав значним розмірам монарха.
 23. У стародавніх рукописах йдеться, що Карл не любив розкіш і одягався в прості вбрання. Крім цього він мало пив і ненавидів пияцтво.
 24. Перед смертю Карл Великий наказав розділити всі землі між синами. В результаті утворена їм могутня імперія розпалася.

Це були найцікавіші факти про Карла Великого. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *