Цікаві факти про Катерину 2

Цікаві факти про Катерину 2

Цікаві факти про Катерину 2 торкнуться і особисту біографію імператриці, і її досягнення на російському престолі. За час знаходження у влади, вона провела безліч серйозних реформ, а також збільшила територію Російської імперії.

Катерина Велика захоплювалася літературою, розбиралася в живопису і вела переписку з відомими письменниками і філософами світового рівня.

25 цікавих фактів про Катерину 2

 1. Чи знаєте ви, що справжнє ім’я Катерини 2 – Софія Фредеріка Августа?
 2. Ім’я «Катерина» імператриця отримала після того, як перейшов з лютеранства в православ’я.
 3. Катерина Велика зазвичай прокидалася о 5-6 годині ранку.
 4. Цікавий факт, що цариця дуже любила читати, внаслідок чого у неї була колосальна бібліотека.
 5. Будучи німкенею за походженням, Катерині 2 довелося навчитися російської грамоті. Сьогодні збереглося чимало рукописів імператриці з великою кількістю орфографічних помилок.
 6. Цікаво, що щоденні сніданок, обід і вечерю Катерини 2 коштували в 12 разів більше річної платні рядового солдата.
 7. Катерина 2 любила в’язати, вишивати, а також займатися різьбленням по дереву і кості. За її словами, подібні заняття допомагали їй знаходити заспокоєння.
 8. За час її правління, державна скарбниця збільшилася в 4 рази.
 9. Пишні вбрання Катерина 2 одягала виключно для офіційних зустрічей або якихось заходів. В інший же час вона носила прості сукні.
 10. Цікавий факт, що Катерина Велика добре грала в більярд.
 11. Катерина 2 писала п’єси і навіть відправляла їх знаменитому філософу Вольтеру, щоб дізнатися його думку про свою творчість.
 12. За весь час перебування при владі імператриця підписала лише 1 смертний вирок, який стосувався бунтівника Омеляна Пугачова.
 13. За словами сучасників Катерини 2, цариця ніколи не сварилася і не ображала інших. Проте вся її свита і прислуга все одно боялися розгнівати владну жінку. За ввічливою маскою імператриці переховувався потужний характер.
 14. Чи знаєте ви, що Катерина 2 була завзятим курцем?
 15. За час правління Росією, вона побудувала 144 нових міста.
 16. Як стверджувала сама Катерина, російську мову їй вдалося самостійно освоїти виключно з допомогою книг.
 17. Коли в Російській імперії почали практикувати прищеплення від віспи, народ боявся цієї процедури. В результаті, імператриця перша погодилася зробити собі щеплення, подавши тим самим приклад для всіх.
 18. Цікавий факт, що чоловік Катерини 2 – Петро 3, доводився їй троюрідним братом.
 19. Під час царювання Катерини Великої, територія Росії збільшилася майже в півтора рази.
 20. Щоб заручитися підтримкою дворян, Катерина 2 подарувала їм в загальній складності близько 800 000 кріпаків.
 21. Цікаво, що Катерина 2 мала безліч фаворитів. Згідно тільки з офіційними даними, її коханцями були не менш 23 чоловіків.
 22. Щоб подорожувати з комфортом, цариця розпорядилася побудувати багато невеликих палаців вздовж дороги від Москви до Петербурга.
 23. Після смерті Катерини 2 з’ясувалося, що у Росії є великий державний борг, який довелося виплачувати протягом наступних 3 років.
 24. Мало кому відомо, що епітафію для свого надгробка Катерина Велика придумала сама.
 25. В архіві Катерини 2 історики знайшли жартівливу надгробний напис (епітафію), яку вона сама собі вигадала. Ось вона:

«Тут лежить Катерина Друга, яка народилася в Штеттині 21 квітня 1729 року. Вона прибула до Росії в 1744 році, щоб вийти заміж за Петра III. Чотирнадцять літ від роду вона мала потрійне намір сподобатися своєму чоловікові, Єлизаветі і народу. Вона нічого не забувала, щоб встигнути в цьому. Протягом 18 років нудьги й самоти вона мимоволі прочитала багато книг.

Це були найцікавіші факти про Катерину 2. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *