Цікаві факти про Московському Кремлі

Цікаві факти про Московському Кремлі

Цікаві факти про Московському Кремлі розкажуть вам про історію виникнення і таємниці спорудження цього величного древнього комплексу. Про Московському Кремлі відомо у всьому світі. Колись ця фортеця служила для захисту від супротивників.

Сьогодні Кремль – це головний суспільно-політичний та історико-художній комплекс Москви, а також офіційна резиденція Президента Російської Федерації.

24 цікаві факти про Московському Кремлі

 1. Чи знаєте ви, що Кремль є найдавнішою спорудою в Москві?
 2. Спочатку на місці сучасного Кремля знаходився дерев’яний кремль, зведений Юрієм Долгоруким. Після цього Дмитро Донський розпорядився побудувати білокам’яна будівля. Саме тому Москви часто називають «білокам’яної».
 3. Кремль розташовується на території 27,7 га.
 4. Цікавий факт, що товщина стін Московського Кремля коливається від 3,5 до 6,5 м, а висота – від 5 до 19 м.
 5. Сучасний Кремль будувався в період 1482-1495 рр. за наказом Івана 3 Великого.
 6. Цікаво, що знамениті червоні зірки на вежах були встановлені тільки в середині 30-х років минулого століття.
 7. До установки зірок верхівки веж прикрашали двоголові орли.
 8. На стінах Кремля можна побачити 20 веж. 17 з них мають прямокутну форму, а круглий – тільки 3.
 9. Взагалі кремль – це укріплене ядро історичного російського міста, центральна і найдавніша його частина. У різних містах Росії можна побачити більше 20 кремлей, але Московський є найдавнішим і красивим серед них.
 10. Колись навколо Кремля був викопаний глибокий рів, з’єднаний з річкою. Завдяки цьому споруду було практично неможливо захопити. Пізніше за непотрібністю рови засипали землею, оскільки вони створювали безліч незручностей.
 11. Цікавий факт, що під кремлівськими стінами знаходяться підземні ходи і приміщення.
 12. У центральній частині Московського Кремля можна побачити Успенський собор, вежі якого розміщені один від одного на однаковій відстані.
 13. Після приходу більшовиків було знищено 28 храмів, які перебували на території комплексу.
 14. Чи знаєте ви, що, на думку фахівців, Московський Кремль оцінюється в $50 млрд.?
 15. В період Великої Вітчизняної війни (1941-1945) Кремль був ретельно замаскований. У хід йшли фанера, фарби, сітки й інші матеріали. Тим не менш, на комплекс було скинуто понад 160 авіабомб. Вони зруйнували деякі споруди, в тому числі і Арсенал.
 16. Цікаво, що у 18 столітті на території Московського Кремля знаходилися справжні висячі сади. Тут вирощували різні «заморські» рослини.
 17. Годинники, встановлені на Спаській вежі, завжди показують точний час. А все тому, що за їх роботою стежать співробітники астрономічного вузу.
 18. З причини того, що 2 з 20 веж залишилися без імен, їх стали називати Першої та Другої Безіменній вежами.
 19. За своїми масштабами Московський Кремль є найбільшою фортецею у всій Європі.
 20. Цікавий факт, що коли у 1812 р. Наполеон Бонапарт зайшов до Москви, залишену росіянами, він вирішив підірвати Кремль. Цікаво, що частина боєприпасів так і не вибухнула. Однак 3 вежі, поряд з багатьма будівлями, були повністю зруйновані.
 21. Вага кожної з зірок на кремлівських вежах перевищує 1 тонну.
 22. Виявляється, зірки на вежах рухливі. Коли починають віяти сильні вітри, вони розвертаються до них боком, в результаті чого конструкція зазнає набагато менше навантаження.
 23. Якщо вірити легенді, то в кремлівських підземеллях знаходиться загублена бібліотека Івана 4 Грозного.
 24. Загальна протяжність всіх стін Московського Кремля становить 2235 м.

Це були найцікавіші факти про Московському Кремлі. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про містах і країни– підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *