Цікаві факти про Каїр

Цікаві факти про Каїр

Цікаві факти про Каїр – це чудова можливість дізнатися більше про арабські столиці. Він стоїть по обидва боки річки Ніл. У місті зосереджено безліч визначних пам’яток, подивитися на які щороку приїжджають мільйони людей зі всього світу.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Каїр.

17 цікавих фактів про Каїр

 1. Каїр був заснований в 969 р.
 2. Сьогодні, Каїр, з населенням 9,7 млн осіб, є найбільшим містом на Близькому Сході.
 3. Жителі Єгипту (див. цікаві факти про Єгипт) називають свою столицю – Маср, при цьому Масром вони називають і все держава Єгипет.
 4. За час свого існування Каїр носив такі назви, як Вавилон Єгипетський і Фустат.
 5. Каїр відноситься до числа найбільш посушливих мегаполісів у світі. В середньому за рік тут випадає не більше 25 мм опадів.
 6. В одному з передмість Єгипту, Гізі, знаходяться всесвітньо відомі піраміди Хеопса, Хефрена і Мікеріна, «охоронювані» Великим сфінксом. Відвідуючи Каїр переважна частина туристів обов’язково приїжджає в Гізу, щоб власними очима побачити стародавні споруди.
 7. Цікавий факт, що деякі каїрські райони настільки густонаселені, що на 1 км2 проживає до 100 000 чоловік.
 8. Літаки, що йдуть на посадку в місцевий аеропорт, пролітають прямо над пірамідами, завдяки чому пасажири можуть розглянути їх з висоти пташиного польоту.
 9. У Каїрі побудовано безліч мечетей. Якщо вірити місцевим екскурсоводам, то щороку в столиці відкривається нова мечеть.
 10. Водії в Каїрі абсолютно не дотримуються правил дорожнього руху. Це стає причиною частих заторів на дорогах і ДТП. Цікаво, що на все місто припадає не більше десятка світлофорів.
 11. Каїрський музей є найбільшим у світі сховищем давньоєгипетських артефактів. В ньому зберігається до 120 000 експонатів. Коли в 2011 р. тут почалися масштабні мітинги, каїрці оточили музей, щоб захистити його від мародерів. Тим не менш злочинцям вдалося встигнути винести 18 найцінніших артефактів.
 12. У 1987 р. в Каїрі було відкрито перший в Африці (див. цікаві факти про Африку) метрополітен.
 13. На околиці Каїра знаходиться район, прозваний «Містом сміттярів». У ньому проживають копти, які займаються збором та сортуванням сміття, отримуючи за це пристойні гроші. Тонни відходів у цій частині столиці лежать навіть на дахах будівель.
 14. Перша фортеця на території сучасного Каїра була побудована в 2 столітті зусиллями римлян.
 15. Місцевий ринок Хан ель-Халілі, заснований близько 6 століть тому, вважається найбільшою торговою майданчиком серед всіх країн Африки.
 16. Каїрська мечеть аль-Азхар – одна з найважливіших мечетей не тільки в Єгипті, але й в усьому мусульманському світі. Вона була побудована в 970-972 рр. за розпорядженням фатимідів воєначальника Джаухара. Пізніше мечеть стала однією з твердинь сунітської ортодоксії.
 17. У Каїрі є трамваї, автобуси і 3 гілки метро, але вони завжди переповнені, тому всі, кому дозволяють кошти, пересуваються по місту на таксі.

Це були найцікавіші факти про Каїр. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *