цікаві факти про північну корею

Цікаві факти про КНДР

Цікаві факти про КНДР (Північна Корея) – це відмінна можливість дізнатися більше про одну з найбільш закритих країн світу. Ця республіка притягує до себе увагу багатьох людей на планеті.

Тут діє однопартійна система правління, де вся влада належить Трудової партії Кореї лідером, якою виступає Кім Чен Ин. Більш детально про Північної Кореї ми розповідали тут.

Отже, перед вами найцікавіші факти про КНДР.

24 цікаві факти про КНДР

 1. Девіз КНДР: «Могутня процвітаюча держава».
 2. Жителі КНДР називають свою батьківщину «Чойсоном», тобто «Державою ранкової свіжості».
 3. Вибори в Північній Кореї відбуваються кожні 5 років, втім, як і в багатьох європейських країнах (див. цікаві факти про країни Європи).
 4. У виборчих бюлетенях на пост глави КНДР завжди балотується лише один кандидат.
 5. З 1996 р. жінкам в КНДР забороняється їздити на велосипедах, оскільки їх коліна повинні бути завжди прикриті сукнями, а надягати брюки вони не мають права.
 6. У Корейській Народно-Демократичній Республіці працюють тільки 3 телеканали. Щоб жителі не дивилися інші канали, їх зобов’язують реєструвати власні телевізори в певних службах. Співробітники блокують налаштування частот, після чого опечатують техніку.
 7. Чучхе – це державна комуністична ідеологія КНДР. Детальніше про чучхе читайте тут.
 8. Цікавий факт, що в Пхеньяні – столиці КНДР, городянам забороняється заводити собак (див. цікаві факти про собак).
 9. Велика частина населення держави не має доступу до інтернету. У КНДР є своя мережа, де користувачі можуть вивчати виключно технічні або наукові статті, які пройшли цензуру.

  79-я річниця з дня створення Корейської Народної Армії
 10. Чи знаєте ви, що всі жителі КНДР не мають права вимкнути у своїх оселях урядове радіо? Тим, у кого вдома виявлять вимкнений приймач, загрожує стягнення.
 11. У Північній Кореї допускається носити тільки короткі стрижки 28 видів, схвалених відповідним комітетом.
 12. У КНДР близько третини держбюджету витрачається на військові потреби. При цьому в середині 90-х у країні від голоду загинули сотні тисяч людей.
 13. Цікаво, що в КНДР і сьогодні практикуються публічні страти.
 14. Мало кому відомий той факт, що використовується в Північній Кореї ведеться не від народження Ісуса Христа, а від народження Кім Ір Сена.
 15. Замість Різдва Христового місцеві жителі відзначають народження матері Кім Ір Сена. Цей день святкують 24 грудня.
 16. Перший глава КНДР Кім Ір Сен, згідно з його офіційної біографії, з’явився на світ на вулкані під подвійною веселкою, причому в ту мить на небосхилі спалахнула нова зірка. Вважається, що Кім Ір Сен був «богоподібним подарунком небес», і зміг ходити пішки вже в 3-тижневому віці.
 17. Якщо родич або товариш з іншої держави дарує жителю КНДР автомобіль, то він зобов’язаний подарувати таку ж машину і республіці.
 18. З 1998 р. Кім Ір Сен вважається вічним президентом КНДР.
 19. Якщо ви захочете відвідати Пхеньян, то вам буде дозволено пересуватися по місту тільки за визначеним маршрутом. Крім цього поруч з вами повинен бути гід і співробітник спецслужб. Приємного відпочинку!
 20. Цікавий факт, що при пожежі в КНДР в першу чергу «рятують» портрети вождя і інших високопоставлених керівників республіки.
 21. У нічний час доби в будинках північнокорейців, в цілях економії, повністю відключають електрику. Працює тільки підсвічування, яка висвітлює пам’ятники політиків.
 22. У КНДР 6 робочих днів у тижні. У вихідний день мешканці зобов’язані займатися волонтерством», внаслідок чого в країні люди майже не відпочивають.
 23. Місцеві злочинці сидять за ґратами разом зі своїми сім’ями. Якщо у в’язниці у них народяться діти, 2 наступні покоління повинні будуть провести в ув’язненні все життя.
 24. У КНДР, подібно, як і в Нідерландах (див. цікаві факти про Нідерландах), дозволяється розповсюдження і вживання марихуани. Однак якщо вас зловлять з будь-яким іншим наркотиком, ви будете засуджені до смертної кари.
 25. Практично всі жителі КНДР є грамотними людьми, що і не дивно. Справа в тому, що за деякими даними грамотність тут визначається умінням без помилок писати ім’я глави держави.

Це була найцікавіша інформація про КНДР. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code