Цікаві факти про Христофора Колумба

Цікаві факти про Колумба

Цікаві факти про Колумба – це прекрасна можливість дізнатися більше про великих першовідкривачів. Сьогодні ім’я цього чоловіка знають у всьому світі, оскільки саме його вважають відкрившим для європейців Америку. При цьому він і подумати не міг, що його кораблі причалять до узбережжя невідомого континенту.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Христофора Колумба.

15 цікавих фактів про Колумба

 1. Христофор Колумб (1451-1506) – іспанський мореплавець і мандрівник-дослідник.
 2. В історії людства Колумб насамперед запам’ятався тим, що намагаючись дістатися до Індії, він опинився біля берегів сучасної Америки. При цьому йому вдалося першим з відомих мореплавців перетнути Атлантичний океан (див. цікаві факти про Атлантичний океан).
 3. Сьогодні достовірно відомо, що до Колумба до берегів Америки сягали ще ісландські вікінги. Однак оскільки про їх плаваннях не згадується ні в одному документі, офіційним першовідкривачем континенту прийнято вважати іспанського мореплавця.
 4. За роки свого життя Христофор Колумб здійснив 4 плавання до американського узбережжя.
 5. Іспанський священик-домініканець, що бачив Колумба, заявляв, що у того був великий орлиний ніс, синювато-сірі очі й руда борода.
 6. Цікавий факт, що в перекладі з іспанської ім’я мандрівника вимовляється як Крістобаль Колон, проте в мові слов’ян збереглося інше звучання імені.
 7. Королева Кастилії Ізабелла погодилася організувати для експедицію Колумба, сподіваючись на те, що це плавання допоможе їй повернути Гроб Господній, що знаходиться в Палестині. Просто спочатку малося на увазі, що Колумб обігне всю планету і причалить біля узбережжя Індії.
 8. У 1492 р., в рік відкриття Америки, в записах мандрівника вперше з’явилися нариси про тютюн, який вживали індіанці.
 9. В іспанській Барселоні встановлений 60-метровий пам’ятник на честь Колумба. Він знаходиться саме на тому місці, куди мореплавець повернувся зі свого першого подорожі в Америку (див. цікаві факти про США).
 10. Колумб був прихильником того, щоб нові землі заселялися не простими громадянами, а ув’язненими. При цьому він пропонував скоротити арештантам тюремний термін удвічі.
 11. Чи знаєте ви, що південноамериканська держава Колумбія отримало свою назву на честь Христофора Колумба?
 12. Після повернення з 4 експедиції, що знаходиться при смерті Колумб знайшов спокій у Севільї. Він був похований без усяких почестей і урочистих церемоній, оскільки європейці ще не усвідомили всю важливість його відкриттів. Слава прийшла до мореплавцю тільки після того, як з поневолених Мексики і Перу в Іспанії почали прибувати кораблі з великими скарбами.
 13. Ім’я Колумба носять астероїд (327) і один з кратерів на Місяці (див. цікаві факти про Місяць).
 14. В ході четвертого плавання Колумба, який намагався виявити шлях до Індії, від Тихого океану відділяли всього 65 км, але він про це не здогадувався. В результаті, замість шляху до прянощів Христофор прибув в Центральну Америку.
 15. Вираз «Колумбів обмін» являє собою переміщення рослин, тварин і людей зі Старого Світу в Новий.

Це були найцікавіші факти про Колумба. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *