Цікаві факти про США

Цікаві факти про США

Цікаві факти про США допоможуть вам подивитися на цю країну з іншого ракурсу. Сполучені Штати Америки є супердержавою, яка надає вплив на весь світ.

На території цієї держави знаходиться безліч природних та архітектурних пам’яток, про існування яких ви, можливо, ніколи не знали.

Далі ми розглянемо найцікавіші факти про США.

27 цікавих фактів про США

 1. США займають 1-е місце в списку країн за ВВП (валового внутрішнього продукту). Станом на 2016 р. цей показник перевищив позначку в $18,5 млрд. доларів. При цьому держборг Америки сьогодні досяг $20 трлн.
 2. Цікаво, що в США немає офіційної державної мови. Велика частина жителів спілкуються на так званій американській мові, що є варіантом англійської. У деяких регіонах південних штатів додатково використовується іспанський, в Луїзіані – французька, а на Гаваях офіційною мовою вважається гавайська.
 3. Американські закони мають свою силу на безлюдному атоллі Пальміра.
 4. 7 200 000 доларів – саме за стільки у 1867 році Росія продала США Аляску.
 5. США володіють найбільшою (за довжиною) мережею автодоріг на планеті – 6,5 млн. км. Крім цього, тут побудована найдовша система залізничних ліній.
 6. Цікавий факт, що перший фільм в історії був показаний в Америці. Картина транслювалася допомогою кінетоскопа, створеного Томасом Едісоном.
 7. Найбільш популярним видом спорту в США є американський футбол (регбі).
 8. Володарями Нобелівських премій найчастіше ставали жителі США.
 9. Чи Ззнали ви про те, що Сполучені Штати Америки є єдиною розвиненою державою на планеті, де відсутня безкоштовна медицина для її громадян?
 10. Станом на 2012 р. на кожні 100 тис. американців припадало по 730 ув’язнених. У цьому показнику США випереджають усі інші країни світу.
 11. Прийнято вважати, що саме ця держава є батьківщиною таких музичних напрямів, як рок, хіп-хоп, джаз і блюз.
 12. Цікавий факт, що саме в США почався масовий випуск перших автомобілів.
 13. Можливо, деякі ніколи не чули про те, що інтернет був винайдений в Америці.
 14. У США немає офіційного контролю над системою шкільної освіти. Тобто, немає жодних вимог щодо кваліфікації викладачів і чітких правил щодо способу навчання дітей. Усіма цими питаннями займаються влади штатів та батьківські комітети.
 15. Цікаво, що за статистикою, американці, які мають вищу освіту, заробляють в середньому на $1 млн. більше, ніж ті, у кого такої освіти немає.
 16. Велика частина американців випиває не менше 1 чашки кави в день.
 17. Найменшу площу має американський штат Род-Айленда – 4002 км2, в той час як найбільшим штатом Америки є Аляска – 1,7 млн. км2.
 18. Дві третини громадян США не зможуть показати на карті Ірак. З Афганістаном справи йдуть ще гірше. Цю країну можуть знайти на карті тільки 10% американців.
 19. Знаменита Декларація незалежності була написана на папері з конопель.
 20. Згідно з опитуваннями, 13% громадян США впевнені, що Сонце обертається навколо нашої планети, а не навпаки. Варто зазначити, що в основному такі думки висловлюють малоосвічені люди, що проживають в провінціях.
 21. На Гаваях знаходиться найвищий гірський пік у світі. Висота підводного вулкана Мауна-Кеа, з урахуванням його підводної частини, досягає 10 203 м. Це на 1355 м вище Евересту.
 22. Цікавий факт, що на сьогоднішній день, кожна 8-я американська сім’я була утворена завдяки знайомству в інтернеті.
 23. Кожні добу державний борг США збільшується на $3 600 000.
 24. Статуя Свободи була подарована Америці Францією в 1876 р. Цікавий факт, що її архітектором був майбутній творець Ейфелевої вежі – Гюстав Ейфель.
 25. У Лас-Вегасі на 8 корінних жителів припадає 1 ігровий автомат.
 26. Чи Знали ви про те, що в США близько 250 000 жінок б’ють своїх чоловіків? А деякі кажуть, що це в Росії матріархат!
 27. На одного середнього жителя Америки витрачається стільки ж ресурсів, скільки на 32 громадян Кенії.

Це були найцікавіші факти про США. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на нас в фейсбуку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *