Цікаві факти про Кострому

Цікаві факти про Кострому

Цікаві факти про Кострому і її визначні пам’ятки змусять вас закохатись в це місто. Тут збереглося безліч природних та архітектурних пам’яток.

Також Кострома славиться і ювелірними виробами, виконаними талановитими майстрами. Сюди приїжджає багато туристів, охочих на власні очі побачити один із найстаріших міст Росії, заснований ще в 12 столітті.

16 цікавих фактів про Кострому

 1. Кострома входить до складу міст «Золотого кільця РФ».
 2. День міста в Костромі зазначається у 2 суботу серпня.
 3. Сьогодні по старому руслу річки Костроми можна дістатися до судноремонтного заводу. Нове русло прокладено 12 км від старого.
 4. Чи Знали ви про те, що Кострома була першим російським містом, де з’явився герб? Ця подія відбулася в 1767 р. при правлінні Катерини 2. На гербі зображено пливе по морю галера з 10 веслярами.
 5. Згідно з історичними документами, Кострома була заснована Юрієм Долгоруким в 1152 р. Проте не всі історики підтримують дану версію.
 6. У місті на узбережжі Волги встановлений великий пам’ятник Леніну. Цікаво, що він був споруджений на підставі, виконаному в 1913 році на честь святкування 300-річчя династії Романових. Таким чином, спочатку планувалося встановити монумент на честь царського сімейства.
 7. Після того як костромської Кремль був підірваний більшовиками, з його цегл був побудований завод по переробці льону.
 8. Після революції радянська влада вирішила демонтувати пам’ятник Івану Сусаніну, поряд з яким стояв цар Михайло Федорович. Статуї були демонстративно втопилися в річці, а п’єдестал повністю знищений. Крім цього, більшовики перейменували Сусанинскую площу в площу Революції.
 9. Одним з найбільш відомих архітектурних пам’яток Костроми є Іпатіївський монастир, де в Троїцькому соборі Михайло Романів зійшов на престол.
 10. Шоу феєрверків «Срібна тура», що проходить в Костромі влітку, кілька разів називали кращим піротехнічним фестивалем в РФ.
 11. Цікавий факт, що в Костромі працює третина всіх ювелірів Росії.
 12. Далеко не всі знають, що засновник першого російського театру, Федір Волков, був родом з Костроми.
 13. Костромська область займає площу, на якій могли б розміститися такі держави, як Ямайка, Ліван, Кіпр, Катар, Чорногорія і Люксембург.
 14. Цікаво, що в Костромі знімався культовий фільм Ельдара Рязанова «Жорстокий романс».
 15. В місті успішно працює ферма, де навчилися отримувати лосине молоко. Цей продукт може спробувати будь-який бажаючий.
 16. В центрі Костроми можна побачити пам’ятник собаці Бобке, яка в 19 столітті жила поруч з пожежною станцією. Якщо вірити міський легендою, цей пес брав активну участь в пожежах, допомагаючи витягувати з палаючих будівель речі і навіть дітей.

Це були найцікавіші факти про Кострому. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на нас ц феусбуку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *