Цікаві факти про Суздаль

Цікаві факти про Суздаль

Цікаві факти про Суздаль допоможуть вам дізнатися більше про це чудове місто, що входить до складу Золотого кільця РФ. Тут знаходиться велика кількість старовинних монастирів і музеїв, завдяки чому в Суздаль приїжджає безліч туристів.

22 цікаві факти про Суздаль

 1. У 1974 р. Суздаль був удостоєний ордена «Знак Пошани» за збереження культурної спадщини.
 2. Згідно з переписом за 2018 р. в місті проживає всього 9618 людина.
 3. Перша згадка про Суздалі було зафіксовано в літописі датується 1024 р.
 4. В середині 17 століття близько половини суздальцев померли від чуми.
 5. Цікавий факт, що площа міста складає всього 15 км2.
 6. З початку 21 століття в Суздалі кожен рік проходить найбільший у Росії фестиваль мультфільмів.
 7. А ось з 2010 р. тут щорічно організовуються заходи, на яких згадують традиції російської лазні.
 8. Чи Знали ви про те, що у другу суботу липня суздальцы влаштовують так званий Свято огірка? У цей день всім бажаючим пропонують спробувати різні страви з цього овочу.
 9. Оскільки основним доходом міста є туризм, місцеві заводи вирішили об’єднатися в одну велику організацію, назвавши її «Цех сувенірів міста Суздаль».
 10. Одним з найбільш відвідуваних місць в Суздалі є Музей дерев’яного зодчества. Сюди були звезені споруди 17-19 століть зі всієї Володимирської області. В результаті, в центрі сучасного міста туристи можуть бачити старовинну село, і подумки перенестися на кілька століть назад.
 11. В місті можна побачити 4-поверхову водонапірну вежу, збудовану на початку 20 століття. Сьогодні всередині неї знаходиться магазин, де продаються різні модні речі.
 12. У 2004 р. у Суздалі була відкрита пожежна станція з високою каланчею, яка сьогодні є архітектурним пам’ятником. Цікавий факт, що вона була побудована за кресленнями 1890 р. Саме тому навколо неї завжди багато туристів.
 13. Чи Знали ви, що Суздаль був столицею Русі протягом кількох століть? Після втрати свого статусу, місто опинився в підпорядкуванні Московського князівства.
 14. В радянський період тут було знищено 15 храмів. Станом на сьогодні в Суздалі знаходиться 53 церкви і монастиря.
 15. Спасо-Євфимія монастир, побудований ще в 14 столітті, призначений, насамперед, для захисту від супротивників. У наш час він славиться своїм неповторним передзвоном.
 16. Цікаво, що в цьому маленькому містечку розташовується понад 200 архітектурних пам’яток, деякі з яких були зведені ще в 13 столітті.
 17. У Суздалі було знято понад 60 фільмів, серед яких «Одруження Бальзамінова», «Андрій Рубльов», «Брати Карамазови», «Мій ласкавий і ніжний звір», «Цар» та інші. У 2018 р. тут знімався телесеріал «Годунов».
 18. Єдиним промисловим підприємством в місті є фабрика з виготовлення медовухи.
 19. У Суздалі ви не знайдете жодного споруди не вище двох поверхів.
 20. Тут також немає і залізничної станції. По залізниці люди можуть дістатися тільки до Володимира, а вже потім продовжувати шлях до Суздаля на автобусі або автомобілі.
 21. Цікавий факт, що в місті відсутні будь-які заклади швидкого харчування.
 22. Колись тут часто будували одразу 2 храму: перший – для літа, а другий – для зими.

Це були найцікавіші факти про Суздалі. Якщо ви були в цьому місті, напишіть свої враження про нього, і що вам сподобалося найбільше.

Якщо вам сподобалася ця стаття, чи ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – поділіться нею з друзями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *