Цікаві факти про Золоте Кільце Росії

Цікаві факти про Золоте Кільце Росії

Цікаві факти про Золоте Кільце Росії, які ми сьогодні розглянемо, торкнуться багато міст РФ. Ми поговоримо про різних природних і архітектурних пам’ятниках, які щорічно відвідують мільйони туристів.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Золоте Кільце Росії.

13 цікавих фактів про Золоте Кільце Росії

 1. «Золотим кільцем» прийнято вважати туристичний маршрут по російським містам, де знаходяться унікальні пам’ятки. Кожен з них розташовується навколо Москви і розцінюється «на вагу золота», внаслідок чого і виникло знайоме всім поняття.
 2. «Нульовий кілометр» представленого маршруту вирішили розмістити в Ярославлі, де з цього приводу був навіть встановлений монумент. Він являє собою ліхтар, на якому знаходяться вказівники міст, що належать до Золотому Кільцю Росії.
 3. Першим кільцевий маршрут склав столичний репортер Юрій Бичков. Він випустив ряд матеріалів про своїх подорожах, назвавши їх «Золоте кільце». В результаті назву швидко прижилося і отримало номінальну форму.
 4. Чи Знали ви, що в 2017 р. Золоте Кільце Росії відсвяткувало свій 50-річний ювілей?
 5. Цікавий факт, що в тому ж 2017 р. всі 8 «золотих» міст були об’єднані в союз. Штаб-квартирою цієї об’єднання виступив Ярославль.
 6. Сергієв Посад опинився в кільці завдяки Троїце-Сергієвій Лаврі, що складається з більше 50 унікальних споруд. У десятках храмах зберігається безліч реліквій, що представляють велику історичну цінність. Також тут можна побачити могилу Бориса Годунова.
 7. Переславль-Залеський здобув велику популярність у Росії завдяки своїм церквам і музеям. Також тут можна подивитися на так званий «Синій камінь» вагою 12 тонн, який древні язичники використовували для поклоніння своїм божествам.
 8. Ростов Великий популярний не тільки своєю неповторною архітектурою, але і Ростовської дзвіницею. Місцеві дзвонарі можуть виконувати різні мелодії, дивуючи тим самим багатьох туристів.
 9. У Ярославлі, розташованому на Волзі, можна побачити близько 140 архітектурних пам’яток. Найдавнішою будівлею російського міста є Спасо-Преображенський монастир. Цікавий факт, що саме в ньому була виявлена рукописна копія «Слова о полку Ігоревім».
 10. Планування історичного центру Костроми і сьогодні відповідає плану Катерини 2. У місцевому Іпатіївському соборі був посаджений на престол російський цар Михайло Романов.
 11. Іваново знамените не тільки своїми нареченими, але насамперед спорудами, побудованими в стилі конструктивізму. Тут знаходиться 2 селища, де в роки СРСР реалізували ідею «міста-саду», а також 40 конструктивістських будинків з унікальною архітектурою.
 12. Ще одним відомим містом, що входять до складу Золотого Кільця Росії, є Суздаль. Тут можна побачити безліч різних пам’яток: храмів, музеїв, природних та архітектурних пам’яток. Завдяки унікальній архітектурі, тут було знято понад 60 фільмів, в числі яких «Фініст – Ясний сокіл», «Юність Петра», «Чародії», «Сказ про Федота-стрільця» і багато інших.
 13. Відмінною особливістю Володимира є тріумфальна арка – «Золоті ворота», які були побудовані ще в 12 столітті. Всього в місті налічується близько 240 пам’яток архітектури, біля яких постійно товпляться туристи.

Це були найцікавіші факти про Золоте Кільце Росії. Якщо вам сподобався цей пост – поділіться ним в соціальних мережах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *