Цікаві факти про космонавтів

Цікаві факти про космонавтів

Цікаві факти про космонавтів, представлені в цій добірці, допоможуть вам дізнатися більше про представників даної професії.

Космонавтами можуть стати далеко не всі люди, оскільки для цього необхідно відповідати багатьом вимогам. Далі ми розглянемо найцікавіші факти про підкорювачів космосу.

Цікаві факти про космонавтів

 1. Можливо, ви здивуєтеся тому, що за всю історію космонавтики в космосі не загинула жодна людина. Смертельні випадки відбувалися на перших хвилинах запуску ракет, або під час їх приземлення. Тобто всі космонавти гинули виключно в атмосфері, а не за її межами.
 2. Протягом доби схід Сонця на орбіті можна побачити 16 разів. З цієї причини космонавти орієнтуються на «земний час».
 3. Чи Знали ви, що в стані невагомості в кістках значно знижується вміст кальцію?
 4. У космосі людина стає вище на кілька сантиметрів. А все тому, що на хребет перестає діяти, земна гравітація, внаслідок чого він стає прямим. Виходить, що якщо б на Землі була відсутня гравітація, всі люди були б трохи вище.
 5. Багато продуктів харчування для космонавтів виготовляються в тюбиках, схожих на зубну пасту або крем. У такому вигляді, наприклад, вони вживають в їжу борщ, мармелад, мед, сир і навіть каву.
 6. Цікавий факт, що космонавт Валерій Поляков здійснив найдовший політ у космос – 437 діб і 18 годин, що є світовим рекордом.
 7. Після приземлення на землю космонавти страждають на так звану «космічну хворобу», викликану станом невагомості. Її ознаками є нудота та запаморочення.
 8. Екіпаж «Аполлона-11», члени якого першими примісячилися на Місяці, після повернення на Землю проходив митний контроль. У документах так і записали: «Вантаж – місячні пил і камені».
 9. Ранковий підйом космонавтів на борту МКС відбувається за сигналом, який направляється з Центру Управління Польотами.
 10. А ось ще один цікавий факт про космонавтів. Виявляється, в космосі людина не може хропіти, навіть якщо він страждав цією недугою на Землі.
 11. Після приземлення багатьом космонавтам не відразу вдається звикнути до сили тяжіння. Вони страждають від того, що предмети падають вниз, а не парять в повітрі.
 12. Цікаво, що для космонавтів виготовляється спеціальна зубна паста, яку можна ковтати, не завдаючи шкоди своєму здоров’ю.

Це були найцікавіші факти про космонавтів. Якщо вам сподобалася ця стаття, і ви взагалі любите цікаві факти – діліться цим постом у соціальних мережах та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *