Загадкові місця світу

Загадкові місця планети

Загадкові місця планети притягують до себе увагу мільйонів людей. Кожне з них має свої унікальні особливості. Далі ми розглянемо найбільш загадкові місця в світі, створені як людськими руками, так і природою.

Якщо вам подобаються загадки і таємниці, і все найцікавіше в світі, – зверніть увагу на найвідоміші місця сили.

Так звана Вежа диявола в дійсності є скелею, що складається з безлічі колон. Цю диво природи має правильну форму, завдяки чому виглядає неймовірно потужно і красиво. Можливий вік вежі близько 200 млн. років.

Вежа диявола

Вчені стверджують, що вона утворилася в результаті плавлення магми. Гігантські розміри і ідеальні пропорції вежі породили легенди про те, що тут живе диявол.

 • Кургани Кахокии, США

Кахокия (Каокия) є одним з найзагадковіших місць на планеті, де колись проживали стародавні індійці. Фахівці роблять висновок, що 1500 років тому на цьому місці був процвітаючий місто з населенням близько 40 000 громадян.

Кахокия

Археологи виявили тут чимало терас, високих курганів, а також сонячний календар. Вчені досі не можуть пояснити причину того, навіщо жителі покинули даний місто і куди вони переселилися потім.

 • Чавинда, Мексика

Це загадкове місце на планеті, що знаходиться в Мексиці, оповите безліччю легенд. Місцеві жителі вірять, що Чавинда є центром перетину реального та потойбічного світів. Саме тому тут відбуваються загадкові речі.

Чавинда

Згідно з переказами, тут зберігаються бессметные скарби, яких досі нікому не вдалося виявити. Незважаючи на це бажаючих знайти скарб з кожним днем стає все більше.

 • Ньюгрейндж, Ірландія

Ньюгрейндж – найдавніша споруда в Ірландії. Експерти вважають, що вона була зведена 5000 років тому. Існує версія, що споруда може представляти собою гробницю. Однак для кого вона була побудована сказати складно.

Ньюгрейндж

Сучасна наука поки не може дати відповідь, як стародавні люди могли вибудувати настільки ідеальну конструкцію.

Цікавий факт, що вона не тільки зберегла свій первісний вигляд, але навіть сьогодні залишається абсолютно водонепроникним.

 • Піраміди Йонагуні, Японія

Загадкові підводні піраміди не залишають байдужими багатьох археологів. Вчені ламають голову над тим, хто їх створив – люди або природа. Розглянути дивовижні споруди можуть тільки аквалангісти.

Піраміди Йонагуні

Можливо, в майбутньому ми більше дізнаємося про це загадкове місце на планеті, але поки можна лише розглядати численні теорії виникнення пірамід Йонагуні.

 • Геогліфи Наска, Перу

Геогліфи Наска в Перу – одне з найбільш дивних місць у світі. Про них науковий світ дізнався лише в середині минулого століття. З цієї причини між вченими розгорілися палкі суперечки щодо того, коли і для чого були створені гігантські малюнки тварин і птахів.

Геогліфи Наска в Перу

Деякі фахівці вважають, що вони могли представляти собою величезні місячні календарі. У будь-якому разі, факт присутності геогліфи говорить про те, що їх створили стародавні перуанці.

Є припущення, що авторами малюнків були високорозвинені народи, що жили задовго до інків. Зображення нанесено на поверхню за допомогою виїмки грунту.

 • Улоговина чорного бамбука, Китай

Видолинок чорного бамбука або Хейчжу вважають одним з найбільш загадкових і страшних місць на планеті.

Місцеві жителі називають її Долиною смерті, і ні під яким приводом не погоджуються навіть наближатися до неї. Лощина є потужною аномальної зоною на Землі.

Ходить чимало чуток про те, що тут безслідно зникають люди і тварини, про що свідчать офіційні підтвердження.

Провівши багато досліджень, вчені позначили це місце аномальної зоною з важким і різко мінливим кліматом.

Останні явища сприяють осіданню ґрунту, що, на думку експертів, і є причиною зникнення людей. Тут в лічені секунди може утворитися туман, що покриває всю площу долини.

Улоговина чорного бамбука

 • Дорога гігантів, Ірландія

Дорога гігантів, або Мостова гігантів, з’явилася багато століть тому внаслідок виверження вулкана. Вона складається з приблизно 40 000 базальтових колон, схожих на величезні сходи.

Дорога гігантів

Це загадкове місце на планеті є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Подивитися на Дорогу гігантів приїжджає безліч туристів. Варто відзначити, що основна частина колон має форму правильного шестикутника.

 • Гозекське коло, Німеччина

Гозекське коло – найдавніша неолітична споруда, яка була випадково виявлена в кінці минулого століття. Первісний вигляд одного з найбільш загадкових місць на Землі вдалося повернути тільки після реставрації.

Гозекське коло

Велика частина наукового світу не сумнівається в тому, що Гозекський коло являє собою стародавню обсерваторію. Це в черговий раз доводить те, що наші предки цікавилися астрономією і прагнули осягнути таємницю часу.

 • Пам’ятники Моаї на острові Пасхи

Острів Пасхи насамперед відомий своїми дивовижними кам’яними статуями (моаї). Сьогодні налічується близько 900 фігур різної висоти. Остров’яни вірили, що моаї захищали їх від злих духів і бід, тому ставилися до божків з великою пошаною.

Пам'ятники Моаї

Середня вага статуй становить від 3 до 5 т, хоча деякі з них досягають 12 тонн. Люди з усіх куточків планети прагнуть приїхати на острів Пасхи, щоб своїми очима побачити знамениті моаї і ще раз задуматися над тим, як вони були створені.

 • Скрижалі Джорджії, США

Скрижалі Джорджії – 20-тонні відполіровані гранітні плити з написами на 8 мовах світу, в тому числі і російською. Приписи є певними настановами для майбутніх поколінь щодо того, як відбудувати цивілізацію після глобального катаклізму.

Скрижалі Джорджії

Скрижалі, орієнтовані по сторонах світу, були встановлені в 1979 р. за замовленням Roberta C. Christiana. У них є невеликі отвори, в одному з яких можна побачити Полярну зірку, а в іншому – Сонце в момент рівнодення.

 • Ришат (Око Сахари), Мавританія

На території сучасної Мавританії (Західна Сахара) знаходиться одне з найзагадковіших місць на планеті. Тут розташовується неймовірно красиве природне явище протерозойського періоду – Ришат, або Око Сахари.

Око Сахари

Ця пам’ятка досягає в діаметрі 50 км, внаслідок чого її видно навіть з космосу. Геологи вважають, що Ришат утворився близько 500 млн. років тому з осадових порід і пісковиків.

 • «Ворота в Пекло» – кратер Дарваза в Туркменістані

В туркменської пустелі Каракуми знаходиться газовий кратер Дарваза, схожий на 9 кіл Данте. Ця вогненна воронка діаметром близько 60 м і глибиною до 20 м, є результатом проведених тут геологічних досліджень часів СРСР.

кратер Дарваза в Туркменістані

Цікавий факт, що пізніше кратер поглинув радянську бурову вишку. Під час розкопок геологами була виявлена підземна каверна з природним газом, яка ледь не призвела до загибелі багатьох людей.

Після невеликої наради, вчені вирішили підпалити газ, бажаючи врятувати від загрози місцевих жителів. За їх підрахунками, полум’я повинно було згаснути менш ніж через тиждень, проте «Ворота в Пекло» горять і сьогодні.

 • Аркаїм, Росія

Аркаїм – стародавнє поселення, нещодавно виявлене на території Челябінська. Вважається, що це загадкове місце на планеті могло бути батьківщиною давніх аріїв – прабатьків європейської, перської та індійської цивілізацій. Цікавий факт, що в кінці 20 століття Аркаїм хотіли затопити.

Аркаїм

Ця пам’ятка є унікальною архітектурною пам’яткою з тисячолітньою історією. Також Аркаїм вважають одним з найбільших місць сили, унаслідок чого сюди часто приїжджають туристи.

 • Стоунхендж, Англія

Англійський Стоунхендж довгий час не дає спокою вченим. Досі невідомо, що ж являє собою це загадкове місце. Згідно з найбільш поширеною версією, споруда могла використовуватися друїдами в якості обсерваторії.

Стоунхендж

Воно виконано з величезних кам’яних мегалітів, встановлених по колу. Діаметр конструкції досягає 100 м. В центральній частині Стоунхенджа розташований вівтар з пісковика. Можливо, незабаром вчені точно дізнаються, для чого він був побудований.

 • Лох-Несс, Шотландія

Озеро Лох-Несс, довжиною 36 км, є одним з найглибших озер в Європі. Воно має всесвітню популярність завдяки тому, що в ньому нібито мешкає доісторична істота по імені Нессі.

Озеро Лох-Несс

Експерти не змогли довести існування Нессі, однак у ЗМІ періодично з’являються фото «морського чудовиська». Сьогодні фахівці продовжують досліджувати фотографії, намагаючись довести або спростувати їх справжність.

 • Бермудський трикутник, Атлантичний океан

Загадка Бермудського трикутника залишається однією з найбільш обговорюваних на планеті. У цій аномальній зоні періодично безслідно зникають літаки та морські судна.

Трикутник розташований у північно-західній частині Атлантичного океану між Маямі, Бермудськими островами і Пуерто-Ріко.

Бермудський трикутник

На даний момент відомо про сотні таємничих зникнень, які залишаються незрозумілими. В цьому регіоні час від часу виходить з-під контролю обладнання, кораблі збиваються з курсу, а літаки зникають з радарів.

Але найцікавіше в тому, що після аварії рятувальники не знаходять уламків. Саме тому Бермудський трикутник відноситься до найбільш загадкових і таємничих місць на планеті.

 • Єгипетські піраміди, долина Гіза, Єгипет

Піраміди Гізи входять в список 7 стародавніх чудес світу. Цікавий факт, що з усього списку тільки вони вціліли до нашого часу. Ці піраміди являють собою величні й таємничі споруди з тисячолітньою історією.

Єгипетські піраміди

Щорічно в Гізу приїжджають мільйони туристів, бажаючи на власні очі побачити унікальні споруди. Вчені не можуть прийти до єдиної думки щодо способу будівництва пірамід, а також їх справжнього призначення.

Піраміди Хеопса, Хефрена і Менкаура було зведено ще в 26 столітті до н. е .. Можливо в майбутньому ми зрозуміємо секрет їх будівництва, і більше дізнаємося про давньої цивілізації, унікальним пам’ятником якої вони є.

Це були найзагадковіші місця на планеті. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *