Цікаві факти про липу

Цікаві факти про липу

Цікаві факти про липу – це чудова можливість дізнатися більше про листяні дерева. Липа росте в різних регіонах світу і особливо легко впізнавана під час цвітіння. Крім цього, дерево або його листя зображені на багатьох гербах.

Отже, перед вами найцікавіші факти про липи.

11 цікавих фактів про липу

 1. Станом на сьогодні, існує приблизно 45 різновидів лип.
 2. Липу можна віднести до числа довговічних дерев (див. цікаві факти про деревах), оскільки термін її життя становить близько 500 років.
 3. Липова деревина відрізняється м’якістю і легкістю в обробці. Її активно використовують при виробництві фанери, меблів, посуду та іншого кухонного начиння.
 4. Чи знаєте ви, що з липи виготовляють деякі музичні інструменти? Наприклад, з неї роблять деки електрогітар.
 5. Липовий цвіт використовують у медицині. Ліки, виготовлені на його основі підвищують потовиділення, поліпшують секрецію шлункового соку, полегшують відтік жовчі, а також діють як протизапальні засоби.
 6. Цікавий факт, що липові суцвіття застосовуються в лікеро-горілчаному виробництві, завдяки чому спиртні напої набувають цілющі властивості.
 7. Найбільшу кількість дерев росте не в Росії, а на південно-сході Азії.
 8. Цікаво, що діаметр стовбура липи може досягати 5 м.
 9. Липа вважається найважливішим медоносом. Бджоли (див. цікаві факти про бджіл) беруть з неї висококласний нектар. З одного дерева вони можуть зібрати 16-30 кг меду вищого сорту.
 10. Якщо вірити народній медицині, то липовий відвар допомагає ефективно боротися з застудою.
 11. Назва німецького міста Лейпциг походить від назви дерева «lipa».

Це були найцікавіші факти про липу. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *