Цікаві факти про зебр

Цікаві факти про зебр

Цікаві факти про зебр – це чудова можливість дізнатися більше про великих непарнокопитних. Цих тварин знають і люблять у всьому світі. Досі залишається загадкою, в які забарвлені смуги тварини – білі чи чорні?

Отже, перед вами найцікавіші факти про зебрів.

25 цікавих фактів про зебр

 1. На думку вчених у зебри, коня і осла був спільний предок.
 2. Зиброидом називається дитинча, народжений від зебри і коні, а зебрулом – від зебри і осла.
 3. Цікавий факт, що найчастіше зебри живуть невеликими групами, що складаються з декількох самок, одного самця і дитинчат.
 4. Гірська зебра вважається самим рідкісним видом. Вона мешкає на гірських схилах Намібії і ПАР зустрічається на висоті до 2 км.
 5. Зеброїди широко поширені в ряді африканських держав, оскільки вони відрізняються особливою витривалістю і стійкістю до укуси мухи цеце.
 6. Перевелись ще в 19 столітті квагги також ставилися до однієї з різновидів зебр. Цікаво, що сьогодні селекціонери працюють над тим, щоб відродити цей вид тварин.
 7. Чи знаєте ви, що в природних умовах зебри зустрічаються тільки на території Африки і ніде більше (див. цікаві факти про Африку)?
 8. Зебра здатна розвинути швидкість до 60 км/год.
 9. Коли стадо пасеться на лузі або ж просто відпочиває, пара зебр завжди «стоїть на посту». Вони уважно оглядають прилеглі території, щоб у випадку появи хижака оповістити про небезпеку своїх родичів.
 10. Самці мають гострими іклами, які вони опановують під час бійок, тоді як у самок вони відсутні.
 11. Цікавий факт, що коли зебру починають мучити різні комахи-паразити, вона починає кататися в пилу, щоб позбутися від них.
 12. Вважається, що шкіра звірів все ж чорного кольору.
 13. Зебра володіє прекрасним зором і відмінною пам’яттю, унаслідок чого може дізнаватися своїх родичів за їх смугами на тілі.
 14. Стародавні римляни часто використовували дресированих зебр під час циркових вистав.
 15. Як правило, зебра подібно коня воліє спати стоячи (див. цікаві факти про коней).
 16. Самка виношує своїх дитинчат протягом 12 місяців.
 17. Цікаво, що зебрята можуть бігати вже через 1-2 години після свого народження.
 18. Дорослі особини практично не піддаються дресируванню, однак лоша, що виріс в оточенні людей, все ж вдається приручити.
 19. Станом на сьогодні відомо про 3-х видах зебр, 2 з яких занесені в Міжнародну Червону книгу, як тварини перебувають на межі зникнення.
 20. Як гедзі, так і мухи цеце не кусають зебр, оскільки строкатий забарвлення ссавців сприймається ними, як миготіння чорних і білих смуг.
 21. У шлунку зебри може переваритися навіть сама груба їжа, яка в інших травоїдних викликала б проблеми.
 22. Смугастий малюнок на тілі кожної зебри унікальний, подібно, як і плямистий малюнок у леопарда (див. цікаві факти про леопардів). Таким чином у світі ви не знайдете двох абсолютно схожих зебр.
 23. Під час переслідування, біг зебри нагадує форму зигзага. Завдяки цьому, хижакам значно важче наздогнати свою жертву.
 24. По вухах зебри можна визначити її настрій. Наприклад, коли вуха стоять прямо, значить вона спокійна і дружелюбна, а коли висунуті вперед, навпаки, перелякана або чимось стурбована. А ось якщо вуха відтягнуті назад значить зебра злиться.
 25. Зебра зображена на гербі Ботсвани.

Це були найцікавіші факти про зебрів. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про тварин – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *