Цікаві факти про Литву

Цікаві факти про Литву

Цікаві факти про Литву– це чудова можливість дізнатися більше про країни Прибалтики. Це невелика держава має давню історію, культуру і традиції. Колись країна входила до складу СРСР, однак після його розпаду здобула довгоочікувану незалежність.

Пропонуємо вашій увазі найцікавіші факти про Литву.

16 цікавих фактів про Литву

 1. Литва відноситься до числа держав з найбільш швидко зникаючим населенням. Багато в чому це пов’язано з великим рівнем міграції в Європу, а також зі смертністю.
 2. З 1993 р. населення Литви щорічно скорочується приблизно на 1%.
 3. Баскетбол є в республіці найпопулярнішим видом спорту протягом вже майже 100 років.
 4. Цікавий факт, що Литва вважається найбільшою прибалтійською державою за чисельністю населення. Станом на сьогодні тут проживає понад 3 млн осіб.
 5. Литва входить до складу ООН, ЄС і НАТО.
 6. Найвищою точкою в Литві є пагорб Аукштояс, що досягає у висоту всього 294 м над рівнем моря.
 7. Чи знаєте ви, що з 2008 р. в Литві заборонено виконання гімнів нацистської Німеччини, срср і Литовської РСР, поряд з використанням відповідної атрибутики?
 8. Більше 90% литовців володіють будь-якою нерухомістю, оскільки вона вважається найбільш вигідним вкладенням грошей.
 9. Національним символом держави є білий лелека (див. цікаві факти про лелек). З середини минулого століття уряд Литви робить все можливе, щоб збільшити чисельність цих птахів.
 10. Ставши незалежною державою Литва демонтувала всі монументи радянським політикам, після чого звезла їх в одне місце. Таким чином, вийшов своєрідний музей Радянського Союзу.
 11. Цікаво, що Литва вважається європейським лідером з забезпеченості своїх громадян доступом до Інтернету. Тут майже скрізь працюють безкоштовні точки «Wi-Fi».
 12. У країні є тільки 106 міст, при цьому серед них немає жодного міста-мільйонника.
 13. Цікавий факт, що литовська мова вивчається в багатьох країнах, оскільки він вважається самим наближеним мовою до санскриту.
 14. На початку 17 століття територія Литви становила близько 990 000 км2, але з того часу скоротилася більш чим в 15 разів.
 15. Третина литовців проживають за кордоном.
 16. У Вільнюсі, столиці Литви, ви не побачите ні трамваїв, ні метрополітену. Місцева влада досі не можуть вирішити, який вид транспорту найкраще підійде для міста.

Це були найцікавіші факти про Литву. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code