Цікаві факти про Максима Горького

Цікаві факти про Максима Горького

Цікаві факти про Максима Горького – це блискуча можливість краще пізнати особистість нашого героя за короткий проміжок часу. Горький відноситься до числа найбільш видатних радянських письменників. І хоча деякі його книги були неоднозначно сприйняті владою, вони принесли йому всесвітнє визнання і славу.

17 цікавих фактів про Максима Горького

 1. Справжнє ім’я Максима Горького – Олексій Пєшков.
 2. Чи знаєте ви, що літератор 5 разів номінувався на Нобелівську премію, однак стати її володарем так і не зміг.
 3. Незважаючи на те, що Горький був прихильником більшовиків, до Жовтневої революції він ставився скептично. Протягом всього свого життя він прагнув допомагати ув’язненим і засудженим до смерті «ворогам народу».
 4. Цікавий факт, що Максим Горький був самим видаваним письменником в СРСР. Загальний тираж його книг перевищив 240 млн. Якщо ж розглядати вітчизняних літераторів в цілому, то за кількістю випущених праць Горького випереджають тільки Олександр Пушкін і Лев Толстой.
 5. З 1932 по 1990 роки Нижній Новгород називався «Гірким».
 6. Цікаво, що хоча письменник 15 років прожив в Італії, оволодіти італійською мовою він так і не зміг, втім, як і будь-якою іншою мовою.
 7. У 3-річному віці Гіркий захворів на холеру. Його батькові Максиму Савватьевичу вдалося виходити сина. Однак під час лікування сина він сам підхопив холеру і незабаром помер.
 8. Коли майбутньому письменникові виповнилося 11 років, він залишився круглим сиротою, оскільки його мати померла від сухот. В результаті вихованням хлопчика займалася його бабуся.
 9. У 1902 р. Максим Горький був удостоєний звання почесного академіка, що дуже не сподобалося Миколі 2. З цієї причини цар розпорядився, щоб письменника позбавили цього звання, так як у того були проблеми з законом. В знак протесту разом з Гірким академії пішли Короленко і Чехов.
 10. Цікавий факт, що першою дружиною Максима Горького була рідна дочка акушерки, яка колись допомогла з’явитися на світ і самому літератору.
 11. В юності Гіркий встиг попрацювати пекарем, а також прислужував в магазині і на теплоході. Іноді, щоб не померти від голоду, йому доводилося красти дрова і жебрати по вулиці.
 12. Чи знаєте ви, що в молодості Максим Горький був настільки захоплений ідеями Льва Толстого, що збирався заснувати селянське суспільство, яке жило за принципами толстовку?
 13. У дитинстві Гіркий належав до числа важких підлітків. Крім цього, однокласники скаржилися на те, що від нього пахло смітником». У зв’язку з цим невдоволеному юнакові довелося кинути школу і залишитися без атестата.
 14. Цікавий факт, що хоча Максим Горький був дуже ерудованою та освіченою людиною, аж до 30 років він писав з помилками. Благо його дружина Катерина була коректором, тому вона ретельно редагувала всі твори чоловіка.
 15. У 19-річному віці Горький намагався покінчити з життям пострілом в груди з-за того, що не міг вступити до вузу. Проте куля застрягла в легкому, і він залишився живий. Перебуваючи в лікарні, він зробив другу спробу самогубства. На цей раз він випив отруйну рідину, але після того як лікарі промили йому шлунок, він знову вижив.
 16. Внаслідок того, що Максим Горький відмовився покаятися в 2 спроби суїциду, він був на 4 роки відлучений від церкви. Цікаво, що пізніше фахівці, які досліджували твори письменника, заявили, що той страждав відразу декількома психічними захворюваннями.
 17. З ранніх років йому приносило задоволення подовгу спостерігати за вогнем.

Це були найцікавіші факти про Максима Горького. Якщо вам подобаються біографії великих людей взагалі, та цікаві історії з їхнього життя зокрема – підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *