Цікаві факти про Тулу

Цікаві факти про Тулу

Цікаві факти про Тулу будуть стосуватися традицій, культури та історії цього Міста-героя. У багатьох Тула асоціюється насамперед з пряниками, самоварами і збройовим справою. Сюди щорічно приїжджає безліч туристів, щоб відвідати музеї і подивитися старовинні пам’ятки архітектури.

19 цікавих фактів про Тулу

 1. Перша згадка про Тулу було помічено в рукописі, датується ще 1146 р.
 2. Найдавнішою будівлею міста є Тульський кремль, побудований італійськими майстрами в 16 столітті. Цікавий факт, що в 2020 р. місцеві жителі будуть святкувати 500-річчя даної споруди.
 3. У Тулі знаходиться понад 300 архітектурних і природних пам’яток про деяких, з яких знають у всьому світі.
 4. В садибі «Ясна поляна», розташованої поруч з Тулою, сьогодні відкрито будинок-музей відомо письменника Льва Толстого. Він прожив тут більше півстоліття. Варто відзначити, що в цьому ж місці знаходиться і могила Толстого.
 5. Чи знаєте ви, що екологічна ситуація в Тулі одна з найгірших в Росії? А все тому, що тут працюють понад 200 різних підприємств.
 6. Станом на 2016 р. рівень зареєстрованого безробіття в місті становив лише 0,5%!
 7. Перший громадський транспорт з’явився в Тулі в 1888 р. Це була кінна залізниця, що з’єднує Київську заставу з залізничним вокзалом.
 8. Неофіційні назви Тули – Пряниковий край, Збройова столиця, Майстерня Росії і Самоварная столиця.
 9. Коли в 70-х роках в Тулі почали будувати площа Леніна, будівельники знесли кілька кварталів з малоповерховими будівлями.
 10. Цікавий факт, що в Тульському екзотаріумі зібрана найбільша колекція змій на планеті. Мова йде про понад 525 видах цих створінь.
 11. Музей зброї вважається найстарішим збройовим музеєм не тільки в Тулі, але і у всій Росії. Перші експонати завозилися сюди ще за Петра 1.
 12. У місті знаходиться могила головного механіка збройового заводу їм. А. М. Суріна, який згодом став прообразом Лівші в однойменному творі Лєскова.
 13. Цікаво, що підприємство з виготовлення зброї було зведено за наказом Петра Великого. Завдяки цьому росіянам вдалося здобути перемогу у війні зі шведами.
 14. Станом на 1913 р. кількість самоварных підприємств досягло позначки в 50 одиниць! Щороку на них вироблялося близько 660 000 самоварів.
 15. Для випічки тульських пряників використовувалася спеціальна форма, яка вирізувалася і вистоювати не одне десятиліття. Потім у формі випікали всього 1 пряник, гідний звання унікального. Цікавий факт, що на одному з пряників, виготовленому до коронації Миколи 2, був зображений профіль цього російського царя.
 16. Класична російська гармонь з’явилася в Тулі.
 17. Найбільш великий тульський пряник вагою 16 кг, а найменший – 50 р.
 18. До приходу більшовиків в Тулі був розвинений велосипедний спорт.
 19. Крім присвоєння Тулі статусу «Міста-героя», вона також була удостоєна ордена Леніна і медалі «Золота зірка». Це відбулося в 1976 р.

Це були найцікавіші факти про Тулу. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *